Maria Szarapowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Szarapowa. Podoba ci się, nie? Bo fotografom z tyłu bardzo się podoba!

Nazywam się Maria Szarapowa i testuję Rexona for Men.

Szarapowa w spocie reklamowym

Uwielbiam białe linie…

Szarapowa również w spocie; ciekawe, czy miała na myśli białe kreski

Мария Юрьевна Шарапова (pol. Marija Jurjewna Szarapowa (ur. 19 kwietnia 1987 w Niaganiu) – rosyjska tenisistka, od niedawna bardziej rosyjska twarz reklamowa i produkt eksportowy. Można ją polubić za to, że nie ma łupieżu.

Kariera tenisowa[edytuj • edytuj kod]

Młoda Maria, już w wieku trzech lat, zainteresowała się lotami w kosmos. Wszechobecność sylwetki Gagarina w mediach i jego popularność skłaniało ją, aby została astronautką. Niestety, Związek Radziecki się rozpadł, a kosmodrom w Bajkonurze wylądował w Kazachstanie. Maria, jak każda rosyjska diewoczka, nie załamała się i zamieniła rakietę kosmiczną na tenisową. Już w 2001 roku, mając 14 lat, przegrała mecz turnieju zawodowego ITF. Wygrała też pierwszego zawodowego seta (nie, nie setkę[1]). W 2002 roku już było pierwsze zwycięstwo, pierwszy finał, pierwsza porażka w finale. 2003 rok w jej karierze już się zapisywał na seniorskich kartach, pierwszy występ na turnieju wielkoszlamowym wielkoszlemowym i pierwsze zwycięstwo w turnieju WTA, a rok później już był triumf w Wimbledonie. Szybko, prawda? Właśnie potwierdziłeś, że ty byś nie zrobił takiej kariery. Kolejne lata kariery przeplatały się finałami, zwycięstwami, porażkami, ale przede wszystkim pieniężnymi bonifikatami. Wśród tych zwycięstw przydarzyło się parę razy wyrzucić za kort Agnieszkę Radwańską, co się odbijało zawodem Polaków na parę chwil, po czym dalej kibicowali Szarapowej.

W 2008 roku przydarzył się społeczny zonk, wywołany kontuzją Szarapowej. Rosjan średnio to obeszło, gdyż mają tam całą plejadę atrakcyjnie grających zawodniczek. Talent Szrapowej musiał się jednak rehabilitować, i to przez całkiem spory kawałek czasu. Skutkiem tego był lot w dół rankingu. W 2009 roku sezon rozpoczęła ku radości bratniego narodu polskiego w Warszawie. Dość szybko odpadła, co powtarzała regularnie mniej więcej do dziś[2] Niemniej, wciąż na koncie ma więcej zwycięstw w ważnych turniejach niż drugich miejsc. W tym jedno z Domachowską. To się nazywa combos.

O ile solo idzie Marii wyśmienicie, to gra w parach już nie daje tyle zwycięstw. Ma na swoim koncie trzy wygrane, ale rzeszę kibiców. Być może słabe wyniki w deblu są spowodowane kompleksami jednych zawodniczek do drugich.

Ponadto Szarapowa w latach 2003 do 2006 dostawała nagrodę Najpiękniejszej atletki roku, przyznawaną przez Maxim. Patrząc na Rosjankę, nietrudno się dziwić, wszak konkurentkami dla niej były także kulomiotki i zapaśniczki. Z kolei magazyn People zaliczył ją do 50 najpiękniejszych kobiet świata, i to zapewnie nie w celu poprawy stosunków Rosji i Stanów Podzielonych.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Maria, córka Jurija i Jeleny, urodziła się w Niaganiu, gdyż rodzice uciekli przed promieniowaniem czarnobylskim. W wieku siedmiu lat, gdy już ZSRR przeszedł do historii, Maria z ojcem wyemigrowali do Juesej, na Florydę. Tym samym zamienili NKWD na FBI.

W 2004 roku Szarapowa rozpoczęła filantropijną działalność poprzez własną fundację. Darowizny poszły na dzieci poszkodowane przez terrorystów i huragan, które dostały żywność i sprzęt do gry w tenisa stołowego.

W 2007 roku Maria rozpoczęła treningi w innej dyscyplinie, przerwane dopiero po konfiskacie niezbędnego do ćwiczeń nunczako. Sądząc po umiejętnościach tenisowych, to i wywijanie innym sprzętem było na światowym poziomie.

Przypisy

  1. Chociaż, może coś tam ktoś jej zafundował…
  2. Stan na 08.2009, to „dziś” może być już jutro „wczorajem”