Mariolka Kiepska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mariola Kiepska

Ty głupia jedna ty!

Waldek wita się z siostrą

Mariolka Kiepska (ur. 6 czerwca 1983) – córka Ferdynanda i Haliny Kiepskich, siostra Waldusia, stereotypowa czytelniczka Bravo Girl. Mówi się, że Mariolka jest głupią blondynką, która z trudem ukończyła liceum. To nieprawda, gdyż w wieku dwudziestu lat spotykała się z synem arabskiego szejka, który przyjechał do Polski w ramach wymiany studentów. Jej największe dziwactwo polega na tym, że wolała wyjść za mąż z Krzysztofem Ibiszem, a nie z archetypem polskiego chada, Bogusławem Lindą. Nie mniej wcześniej podkochiwała się w aktorze, co okazała poprzez wzdychanie do plakatu Bogusława Lindy.

Często bezradnie załamuje ręce nad bezradnością męskiej części familii Kiepskich, krzycząc Dżizys Krajst! (co nie podoba się babci Rozalii, która nie lubi, gdyż ktoś nadużywa imienia pana Boga nadaremno i to jeszcze po niemiecku).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Według Mariana Paździocha donosiła za Polski Ludowej.
  • Jej ulubionym artystą jest Jezus Maria Awaria.
  • Mariolka jest wykapaną Haliną, na co wielokrotnie zwracał uwagę Ferdek, mówiąc: wdałaś się do matki i po matce odziedziczyłaś złe skłonności, np. utyjesz w biodrach.[1]
  • W przeciwieństwie do Rozalii nie jest chrześcijanką.
  • Raz oznajmiła ojcu, że jest w ciąży z niejakim Gonzem. Sądząc po tym, że nie było widać po niej dużego brzucha, Mariolka musiała kupić tabletki dzień po lub pojechała na wakacje do Słowacji.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

  1. Jak można było wywnioskować z późniejszych odcinków, było w tym ziarno prawdy.