Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Monika Brodka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987) – artystka sceniczna, popowa, zwyciężczyni Idola, której zrobiło się przykro, że wszyscy lubią Nosowską i Peszek, a jej nie i po przesłuchaniu dyskografii obu pań nagrała album Granda.

Działalność artystyczna[edytuj • edytuj kod]

Oficjalnie na scenie pojawiła się w 2004, lecz pogłoski o jej występach chodziły już lata wcześniej. Znana między innymi z tego, że w dzieciństwie zamiast grać na skrzypcach wystukiwała nimi rytmy. Po zniszczeniu pary skrzypiec zaniechano edukacji w tym kierunku. Po wygraniu Idola, w którym głosy na nią oddali ziomkowie z gór i wszyscy, którzy czują się góralami słuch o niej zaginął. Dostała kilka nagród, nagrała nawet płytę czy dwie ale nikt nie wiedział co się z nią dzieje. W 2010 obwieściła, że w sklepie będzie można kupić album, na którym będzie grała na bębenku i tamburynie jednocześnie śpiewając z przytupem.

Nagrody[edytuj • edytuj kod]

Zdecydowanie największą nagrodą, która Brodka zdobyła jest 69% głosów fanów Idola. Pechowo zatrzymywała się w większości wypadków na nominacjach, na ogół jednak będąc pomijaną w ich ogłaszaniu. Można więc rzec, że sama nominacja była dla artystki nagrodą.

Powrót[edytuj • edytuj kod]

Do powrotu na scene muzyczną Brodka przygotowała sobie grunt pośród fanów Uli Brzyduli śpiewając w dramatyczniejszych momentach serialu emocjonalne piosenki, tworzące swoiste tło dla przeżyć bohaterki.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

W życiu prywatnym Brodka znana jest z benie opinii publicznej ubierając skarpetki do szpilek. [1]

Przypisy


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.