BrzydUla

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Prawda, że piękna?

BrzydUla – niskobudżetowy serial nadawany przez dzieło szatana, opowiadający o losach obrzydliwej niezbyt urodziwej Uli, która dostała staż w niszowej firmie Fleja & Lumpex 24h. Fabuła serialu opiera się na toposie niewiernego męża. Głównym bohaterem jest Marek Dobrzański, bogacz, który zdradza swoją narzeczoną z sekretarką[1]. Przeciętna widzka serialu uważa to za romantyczne (nie wiedzieć czemu, nie ocenia podobnie kultowego Blonde Secretary Giving A Blowjob To Her Boss). Słowa „romantyczny” nie używa jednak do określania swojego narzeczonego, który zostawił ją dla koleżanki z pracy. Ważną rolę w serialu pełnią także zagadnienia ekonomiczne. Konflikt w firmie rodzi pytanie, czy kupować z Niemiec, czy z Szwajcarii, bo Włochy drogie. Serial zakończyła przemiana Uli z BrzydUli w ŁadUlę[2].

Serial ten cieszył się sporą oglądalnością wśród ludzi mało inteligentnych. Jak donosi nasz informator, 45,76% oglądających miało wykształcenie podstawowe, a tylko 5,99% widzów było w wieku, w którym wykształcenie to było… nazwijmy to: normalne.

Jako, iż w TVN-ie skończyły się pomysły, włodarze stacji postanowili przywrócić serial w 2020 roku, jednocześnie po raz kolejny oszpecając główną bohaterkę fryzurą, okularami i nadwagą, licząc, że widzowie nie pamiętają już wersji sprzed dwunastu lat.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • Ula Dobrzańska (Cieplak) – główna bohaterka, na studiach wszyscy chłopcy zabiegali o jej pierogi względy. Pracuje w Febo&Dobrzański. Jej dom rodzinny znajdował się w Rysiowie. Awansowała na stanowisko szefa. Zakochana w Marku Dobrzańskim, którego złapała na dziecko. Jako jedyna pisze e-maile w MS Paint[3]. 12 lat później staje się madką z trójką dzieci i z niewiadomych przyczyn sprawia jej rozkosz wypychanie watą policzków.
 • Marek Dobrzański – były prezes firmy i jej właściciel. Bawi się w grę o nazwie „Miłość z Ulą”. W wyniku tej zabawy dorobili się trójki dzieci, nadwagi, kochanki na boku oraz siwych włosów.
 • Nadia Ulecka – tajemnicza kochanka asystentka Marka. Podejrzewa się ją o homoseksualizm, anoreksję oraz podkradanie z buzi Uli waty w celu wykonania makijażu.
 • Bożena Szymczyk – kolejna BrzydUla w firmie. Jej pasją jest gra w słoneczko scrabble. Zabiega o łysą głowę Adama, podejrzewana jest również o ADHD.
 • Paulina Febo – dawna narzeczona Marka. Jest posiadaczką połowy firmy. Ma także botox w ustach i ogromny dom. Kocha zwierzęta, a zwłaszcza Lwy.
 • Beatka Cieplak – siostra Uli, nastoletnia nastolatka w wieku nastoletnim. Interesuje się starszymi, bezdomnymi mężczyznami oraz rzucaniem różnych rzeczy w swoją macochę Alę.
 • Maciek Szymczyk – kumpel Ulki, zawsze może liczyć na jej wsparcie oraz pomoc gotówkową.
 • Violetta Kubasińska-Hu – wyjątkowa i niepowtarzalna, swoje ubrania (koszulki w panterkę i srebrne kozaczki) kupuje w wyłącznie markowych sklepach, którym Chanel nie dorasta do pięt. Uwielbia pić mleko wieprzowe. Kocha wszystkich chłopców, a na swoim koncie „zaliczeń” ma już Sebę, Maćka, Artura i Boru-bara. Często lata na Dżawę i Bara-bara. Najlepszym przedmiotem szkolnym był dla niej wf. Myśli, że Seba serio ją kocha. Wyszła za mąż za Chińczyka, który okazał się Wietnamczykiem, jednak dla Violetty nie było to ważne z racji jego inteligencji pieniędzy.
 • Seba – przyjaciel Marka, wyjątkowo miły, romansował z Romeo, Violą oraz recepcjonistką. Dobry jak do rany przyłóż, muchy by nie skrzywdził. Podejrzany o romans z Markiem.
 • Ania Szymczyk – Seba nieśmiało do niej wzdychał, jednak ta twarda laska dała mu kosza, a raczej koszem w łeb. Feministka. Z sukcesem dobierał się do niej (opisany wyżej) Maciek, którego podobnie jak Ulka złapała na dziecko. Pracuje w szkole językowej, gdzie jest podejrzewana o pracę językową z szefem.
 • Alex Febo – wróg Marka, gburowaty dyrektor finansowy tejże firmy, podejrzany o miłość do Adama, gdyż kupuje mu drogie prezenty np. aparat cyfrowy – żeby podglądał yyy, to znaczy śledził Marka.
 • Józef Cieplak – wdowiec, mąż wiekowej Ali, ale o jego względy zabiegała również Dąbrowska. Ubiera się w Lumpexie, choć z pensji brzyduli mógłby sobie kupić jakieś porządniejsze ubranie…

Dawni bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

 • Pshemko (właść. Wieńczysław Wycior) – projektant w firmie Febo&Dobrzański. Nie dajcie się zwieść pozorom – tak naprawdę był gejem. Opuścił F&D z powodu bliżej nieokreślonego.
 • Piotr Sosnowski – zwany też Doktorem Polo z uwagi na luksusowy styl ubierania się (wypchane dżinsy i zmięte polo). Uważał się za chłopaka Uli, jednak podejrzewano go o narcyzm i homoseksualizm, ponieważ – po pobiciu przez swojego rywala Marka – rozpłakał się.

Przypisy

 1. W XIX-wiecznej Polsce za coś takiego zostałby utopiony w Świtezi
 2. kto by się spodziewał?
 3. Pewnie dlatego sprawia jej problem odczytywanie wiadomości na realnych komunikatorach