Kryminalni

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ja was wszystkich roz........

Kryminalni (ur. 18 września 2004, zm. 24 maja 2008) – polski serial o młodych adeptach, zajmujący się bardzo istotnymi problemami społecznymi oraz miejscem zwierząt futerkowych w gospodarstwie domowym. Jedna z pierwszych produkcji Patryka Vegi, czyli twórcy legendarnego Pitbulla.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Serial opowiada o trzech policjantach, którzy walczą z Małą Odessą, a nie pomyliło mi się, to było w Fali zbrodni. Tak więc walczą z jakimiś przestępcami, a to z jakimś Pawełkiem, a to z jakimś gangiem. Dostają pieniądze, więc im się podstawia bandytów, żeby nie było. Bossem kryminalnych jest Adam Zawada, którego ponoć jakiś Pawełek postrzelił (a to!@#$%#), potem jest Marek, który ma problemy ze swoją narzeczoną (ponoć walczą o dziecko), potem jest Magdalena Schejbal, który nosi dziwne stroje, lata w kółko z pistoletem i krzyczy Stój, policja, co znaczy, żeby policja się zatrzymała. Resztę uzupełnia pan inspektor i pani prokurator, która ponoć uwielbia wiśnie, stąd jej surname Wiśniewska. Uwaga, przestępcy, team Zawady da radę każdemu i wszystkiemu! Od czwartego odcinka największym problemem niezmiennie pozostaje krzywy nos głównej aktorki.

W tym serialu, jak w pozostałych polskich kryminałkach np. W11 – Wydział Śledczy, dokumentacja tworzy się sama!; Gliny czy detektywi jeżdżą tylko, piją kawę, palą pety, a akta spraw tworzą się same... nic prawie nie piszą, przesłuchują bez protokołów, sprawy są łatwe i przyjemne.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Television.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kinematografii. Jeśli nie używasz słowa „kamerować” – rozbuduj go.