Ukryta prawda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kilka kilometrów od centrum Warszawy…

Pierwsze zdanie w każdym odcinku

Ukryta prawdaserial emitowany od 2012 roku na stacji TVN, głównie w celu zapobiegnięciu odpływu widzów do konkurencji, która zaczęła emitować Dlaczego ja?. Pierwsza połowa widzów Ukrytej prawdy ogląda ten serial, bo jest zainteresowana historiami, a druga tylko czeka, aż pojawi się Dariusz z Trudnych spraw, który w Ukrytej prawdzie zagra gościa specjalizującego się w jedzeniu psów na czas. Fenomen Ukrytej prawdy polega na tym, że to TVN po raz pierwszy zerżnęło format z Polsatu, a nie na odwrót.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Podobnie, jak w przypadku seriali South Park i Włatcy móch, UP jest całkowitą zrzyną nie jednego, ale TRZECH programów podobnego typu: Dlaczego ja?, Trudne sprawy, Pamiętniki z wakacji, emitowanych przez Polsat. Praktycznie styl z tych programów został spiratowany całkowicie, jedynymi różnicami, jakie można zauważyć, są:

  1. Inny głos lektora, w przypadku Ukrytej prawdy głos podkłada kobieta;
  2. Zasięg miejsca akcji nie rozpowszechnia się na całą Polskę, tylko ogranicza się do warszawskich dzielnic zamieszkanych przez słoiki;
  3. Każdy młodszy brat nastoletniej dziewczyny ma na imię Jasiu;
  4. Gracze są przedstawiani jako debile i sadyści.
  5. Inna pora emisji.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Noia 64 apps knode.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny mediów i prasy. Jeśli podoba ci się Monika Olejnik – rozbuduj go.