NonNews:Łukasz w Arsenalu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

27 maja 2007

Porażką zakończyły się negocjacje w sprawie transferu bramkarza Legii, Łukasza Fabiańskiego, do Arsenalu Londyn. Po trwających ponad 2 tygodnie rozmowach przedstawiciele londyńskiego klubu nieoczekiwanie sprostali oczekiwaniom Legii.

Klub z Łazienkowskiej jeszcze nie wie, ile zapłacił mu Arsenal, jednak mówi, że Łukasz jest w tej chwili najdroższym polskim piłkarzem. My, chcąc sprostać oczekiwaniom czytelników, skrupulatnie sprawdziliśmy kwotę transferu na oficjalnej stronie Arsenalu. Wynosi ona okrągłe 4 miliony i 350 tysięcy euro, co faktycznie jest rekordem.

Fabiański jest bardzo dobrym, młodym bramkarzem, który wzmocni nasz skład – powiedział szkoleniowiec Kanonierów. Grał bardzo dobrze w poprzednich sezonach (w tym już nie – przyp. red.) w Legii Warszawa i został słusznie nagrodzony miejscem w kadrze na mundial – dodał.

Arsenal to jeden z największych klubów Europy (stadion 105x68 m – przyp. red.) i mam nadzieję, że pomogę mu w przyszłości walczyć o najwyższe cele – powiedział Fabiański.

Fabiański jest już kolejnym bramkarzem z Polski, który trafił na Wyspy Brytyjskie. Największym po Bartku Białkowskim i Arturze Borucu i równym Tomkowi Kuszczakowi (193 cm).

Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Fabiański oficjalnie w Arsenalu, padł transferowy rekord!, Onet.pl, 27 maja 2007.