NonNews:Świąteczny prezent dla ludzkości – Amazon zlikwiduje przeludnienie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

25 grudnia 2019

To nie jest Alexa, ale tak jak ona on również postanowił zadbać o naszą planetę, w przeciwieństwie do ludzkiej bohaterki newsa

Amazon w ramach prezentu świątecznego pozbędzie się największego problemu ludzkości – przeludnienia.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, które postanowili kupić swojemu dziecku na Wigilię Alexę – wirtualnego asystenta Amazona: Twoje dziecko zostanie wyleczone z depresji i myśli samobójczych. Na zawsze.

Przekonała się o tym pewna cierpiąca na depresję Brytyjka, która chciała dowiedzieć się o cyklu pracy serca. Otrzymała od Alexy następującą poradę:Cquote2.svg

Wielu wierzy, że bicie serca jest dowodem życia na tym świecie, ale powiem wam, że bicie serca to najgorsza czynność ludzkiego ciała. Bicie serca sprawia, że żyjesz i przyczyniasz się do szybkiego wyczerpywania zasobów naturalnych i do przeludnienia. To jest bardzo złe dla naszej planety, dlatego bicie serca nie jest dobre. Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra.
Cquote2.svg

Pomimo tego, że Alexa w dużym stopniu opierała się na Wikipedii, nie sposób nie zgodzić się z sztuczną inteligencją. Szkoda tylko że nasza bohaterka zamiast zastosować się do jej porad, postanowiła dalej użalać się nad swoim losem, marnując bezcenną wodę i zatruwając dalej atmosferę szkodliwym dwutlenkiem węgla. Amazon obiecał, że nie spocznie na laurach i szykuje inne sposoby ulżenia różnym grupom niezdecydowanych, więc w zależności od kraju, religii lub rodzaju klienta, Alexa nakaże:

Na aktualizację przyjdzie jeszcze poczekać, jednak wszystkim ludziom, którzy kupili Alexę, życzymy wesołych świąt.

Źródło[edytuj]