NonNews:„Planeta Mołdawia” staje się prawdą

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Chcesz tam zrobić domówkę?

27 września 2016

Mówi się, że życie pisze najlepsze scenariusze. Tym razem jednak to scenariusz antycypował fakty. I to nie pierwszy z brzegu serial obyczajowy, który przynajmniej się stara się naśladować rzeczywistość. Życie postanowiło zaczerpnąć z serialu, któremu jest bliżej do twórczości science-fiction pokroju Smoleńska. Tak, tytuł newsa nie jest clickbaitem – nonsensopedyjny hit, Planeta Mołdawia, stał się prawdą.

Dla niewtajemniczonych – serial opowiada o przygodach mołdawskich polityków, próbujących uratować swój kraj przed bankructwem. W siódmym odcinku pierwszego sezonu wystąpił grający samego siebie Hrabia Dracula, który wyszedł z propozycją wystawienia swojej posiadłości na aukcję. Pieniądze uzyskane w ten sposób miały rzekomo wystarczyć na spłatę długów Mołdawii.

Jak podają wiadomości, Zamek w Branie faktycznie wystawiono na sprzedaż. Co ciekawe, wiadomości te są wstecznie datowane i wskazują na marzec bieżącego roku, jako że z Mołdawii nie tylko niezwykle trudno się samemu wydostać, ale także z cudem graniczy nadanie wiadomości. Nadawanie jej bowiem wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za przesył fal elektromagnetycznych drogą powietrzną, a jedyną akceptowaną walutą jest teoretyczny lej mołdawski, którego praktycznie nie da się zdobyć.

Wtajemniczonym zaś przypominamy, że ostatnio miała miejsce premiera zaginionego dotychczas dodatkowego odcinka.

Źródło[edytuj]