Nonźródła:Planeta Mołdawia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Planeta Mołdawia
Nowa czołówka made by Sueroski, używana w powtórkach puszczanych w TV TRWAM po godzinie 23:00


Nonźródła
Zobacz w Nonźródłach:
odcinki serialu Planeta Mołdawia z sezonu 1, sezonu 2, sezonu 3 i sezonu 4 oraz odcinek specjalny
NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Planeta Mołdawia – nonsensopedyjny serial telewizyjny produkcji polsko-amerykańskiej. Producentem jest Seth MacFarlane, a reżyserami są Matt Stone i Trey Parker. Producentem wykonawczym jest Steve Carell (od 4 sezonu Konen O'Brajen). W Polsce wyświetla go Nonsensopedia, a w Stanach stacja NBC.

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Akcja dzieje się w czasach dzisiejszych w Mołdawii. Wszystko rozgrywa się wokół odbytnicy Europy, która jest centrum wydarzeń. Większość akcji rozgrywa się w budynku parlamentu Mołdawii, a konkretnie w gabinecie rządu pod przewodnictwem prezydenta Vladimira Voronina, którego niezrównoważenie umysłowe nieustannie wprowadza swój kraj w kłopoty, które pogrążają go jeszcze bardziej niż brak dochodów i niewyobrażalne długi.

Voronin, wraz z panią premier Gerceanii starają się zdobyć pieniądze dla kraju i pozbyć się zadłużenia, co z reguły ma tragiczne skutki.

Mołdawia stara się też poskromić Naddniestrze, czyli nieoficjalne państwo wewnątrz Mołdawii, którym zarządza Igor Smirnov, regularnie wykorzystywany przez mołdawskich polityków, dających mu nadzieję na niepodległość.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Oto lista postaci, które według autora miały jakieś znaczenie w rozwoju wydarzeń lub po prostu autor lubi daną postać. Postaci, które wystąpiły, ale nie miały żadnego znaczenia zostały pominięte.

Pierwsze pojawienie w pierwszym sezonie[edytuj • edytuj kod]

Vladimir Voronin
Vladimir Voronin jest niezrównoważonym, porywczym i lekko niedorozwiniętym prezydentem Mołdawii. Ma niezwykłe skłonności do robienia sobie krzywdy. Po swoich ekscesach stał się najczęściej wyszukiwaną osobą w przeglądarkach internetowych.

Zinaida Gerceanii
Rozsądna i cyniczna. Pani premier Zinaida ma duży wpływ na Vladimira, ale często nie próbuje go powstrzymać od robienia idiotycznych czynów, prawdopodobnie wiedząc, że to walka z wiatrakami. Czuje się niekomfortowo w towarzystwie Igora Smirnova, jednak dla dobra kraju idzie z nim do łóżka.

Marian Lupu
Parlamentarzysta i minister bez teki. Ma dziwne pomysły, a niektóre z nich są realizowane przez Voronina. Jest bezpośredni w tym co robi. Z czasem ujawnia się jego mroczna strona.

Teodor Budionnyj (R.I.P)
Teodor jest prawnikiem rządowym aż do czasu feralnego procesu. Doradzał prezydentowi, ale ogólnie wszyscy mieli go w dupie. W sezonie drugim chce się zemścić na Voroninie i reszcie rządu Mołdawii. Ginie pod koniec drugiego sezonu spałowany przez policjantów SWAT.

Igor Smirnov
Prezydent Naddniestrza. Jest zadurzony w Zinaidze Gerceanii. W pogoni za niepodległością wykonuje nawet najbardziej bezsensowne prośby ze strony Mołdawii, w wyniku których wyraźnie pogarsza się stan jego zdrowia. Niejednokrotnie ulega groźnym wypadkom, w wyniku których trafia na długi czas do szpitala. Jednak w przeciwieństwie do Voronina, nie wynikają z jego winy.

Drakula (R.I.P.)
Drakula, hospodar mołdawski i książę Siedmiogrodu. Filantrop. Członek rządu Mołdawii. Ginie w zamachu terrorystycznym w odcinku Dracula - Martwy i Bezdomny.

Ban Ki-moon
Przewodniczący ONZ. Jest cichy, płochliwy i strachliwy. Wie, że nie nadaje się do tej roboty, ale próbuje utrzymać porządek na świecie i próbuje być rozsądny nawet wobec tak egzotycznego kraju jak Mołdawia. Jego rozsądek doceniają inni i bywa proszony o rozstrzyganie różnych sporów (jak w 6 odcinku sezonu drugiego)

Barack Obama
Zadufany w sobie prezydent USA. Nieustannie czeka na oklaski. Uważa się za prezydenta świata i myśli, że wszystko mu wolno. Ma fioła na punkcie walki z terroryzmem (w przeciwieństwie do prawdziwego Obamy) i korupcją. Jest też porywczy i ma problem z hazardem. Kiedy nie mógł wysłać wojsk do Mołdawii, jego nadęte ego nakazało mu wyruszyć do Mołdawii, gdzie wraz z trójką innych polityków, chciał osobiście przywrócić pokój i bezpieczeństwo na świecie.

Larry King
Dziennikarz CNN, pojawia się podczas wszystkich doniesień z Mołdawii na antenie stacji. Podczas relacji nie ukrywa swojego negatywnego stosunku do tego kraju.

Vladimir Putin
Car Rosji. Odpowiedzialny za wszystkie kraje byłego ZSRR. M.in. wokół niego kręci się odcinek Gej story.

Dmitrij Medvedev
Podnóżek cara Rosji będący na jego zawołanie.

Traian Basescu (raczej R.I.P)
Prezydent Rumunii. Nienawidzi Mołdawii i najchętniej by ją zniszczył, ale nie za wszelką cenę. Mimo to bierze udział w wyprawie Baracka Obamy przeciw Mołdawii.

Lech Kaczyński (R.I.P.)
Prezydent Polski. Jest zbulwersowany korupcją w futbolu. Nie lubi Mołdawii i ryżu. Po śmierci zostaje zastąpiony przez brata-bliźniaka.

Donald Tusk
Mało znacząca postać w fabule. Pojawia się epizodycznie w kilku odcinkach w drobnych rolach.

Naauma Delaney
Reporterka CNN zewsząd gdziekolwiek mamy do czynienia z Mołdawią. Zwykle nie bierze udziału w ciekawych akcjach, ale w jednym odcinku sezonu drugiego brała udział w bójce z Zinaidą.

Kyros Vassaras
Pobity przez mołdawskich polityków otrzymał wyrok sądu, wedle którego Mołdawia miała mu zapłacić odszkodowanie.

Dariusz Szpakowski
Relacjonował mecze turnieju im. Walerego Łobanowskiego w odcinku Wojny futbolowe.

Luis Antonio Valencia (R.I.P.)
Kolumbijski boss narkotykowy. Przekazuje miliard dolarów Mołdawii w zamian za użytkowanie ziem. Ginie w odcinku Zostań moją kokainą.

Blaise Compaore
Prezydent Burkina Faso. Kanibal, który jednak nie gardzi ryżem. Wyrusza do Mołdawii wraz z Barackiem Obamą.

Zygmunt Chajzer
Prowadził aukcję domu Drakuli. Przez przypadek zwymiotował na Angelę Merkel, co zostało odebrane jako akt niechęci Polski wobec Niemiec.

Osama bin Laden (najprawdopodobniej R.I.P.)
Obrał Mołdawię jako swoją kryjówkę na zgubę rządowi Mołdawii, a potem Smirnovowi, a najbardziej dał się odczuć Drakuli. Mówi niezrozumiałym arabskim bełkotem.

Sędzia Jackson
Skazał Budionnego (niesłusznie) na 20 lat za fałszowanie pieniędzy.

Lekarz
Bezimienny lekarz z Tyraspolu, w którym serial regularnie gości.

Pierwsze pojawienie się w drugim sezonie[edytuj • edytuj kod]

Vasile Tarlev
Po odejściu z gabinetu Teodora, Vasile zajął jego miejsce jako czwarty najważniejszy w serialu po stronie Mołdawii. Miewa dziwne pomysły i komentarze (niektóre raczej trzeba rzec – zboczone), ale początkowo podobnie jak u Budionnego, mało kto zwraca na niego uwagę, a sam też stara się trzymać z boku. Z czasem staje się coraz istotniejszą postacią w serialu.

Dmitryj Dibrow
Prowadzący rosyjskich Milionerów. Pojawił się przy okazji dwukrotnego występu w programie Vladimira Voronina.

Steven Seagal
Pojawił się w odcinku Farewell, Steven. Marian Lupu wpadł na pomysł by go porwać, jednak nie wszystko okazało się takie, jakie być powinno...

John Terreri
Dosyć brutalny i bezwzględny strażnik w federalnym więzieniu McCreary, do którego trafił Budionnyj. Do jego cech charakterystycznych na pewno należy dodać fakt, iż nie był zbyt bystry.

Naczelnik
Naczelnik więzienia federalnego w McCreary, do którego trafił Budionnyj. Zamknął się w skrzyni na cały dzień, w wyniku słownych nieporozumień z Budionnym. Następnie przyznał mu rację i pluł sobie w brodę, że nie kazał zbudować karcerów.

Peter i Mark
Więźniowie skazani za gwałty (pierwszy dostał 50 lat, drugi dożywocie). Dotrzymywali Budionnemu towarzystwa tak jak tylko skazani za gwałt to potrafią...

Al Gore
Amerykański polityk-enwajormentalista ze złym nawykiem przeciągania przemówień. Dzięki bardzo bliskim kontaktom z Zinaidą, ogłosił Mołdawię (poniekąd słusznie) najbardziej ekologicznym krajem na świecie, jednak jego podróż do Mołdawii odbiegała nieco od oczekiwań.

Królowa Elżbieta II
Zaliczyła dwie małe role w odcinkach Chciwość Czarnego Człowieka i Pandemiczna Puszka oraz dużą rolę w odcinku Vladimir, król Brytów.
Nie przestrzega etykiety. Jest stara ciałem, ale młoda duchem, w przeciwieństwie do jej męża Filipa. Ponieważ ten już jej nie wystarcza, Elżbieta poluje na innych ważnych polityków, a jedną z jej ofiar był poniekąd Vladimir Voronin.

Thomas S. Monson
Prezydent mormonów. Płaci 700 milionów dolarów Mołdawii za to, żeby Kościół LDS mógł być tam oficjalną religią panującą.

Benedykt XVI
Debiut papieża w poważnej roli, po cameo appearance w 5 odcinku 1 sezonu. W I części Religiolandu walczy z Cyrylem I o wpływy w Mołdawii. Kieruje nim skrywana zazdrość wobec Cyryla, któremu nieco lepiej się powodzi finansowo.

Cyryl I
Bezwzględny i dążący do celu za wszelką cenę. Walczy z Benedyktem XVI o wpływy w Mołdawii.

Jebediah Vorobiev
Reporter stacji Tyraspol TV. Wydobył od Vladimira Voronina zeznania dotyczące dokonanej przez niego profanacji świątyni i obrazy wiary.

Jurij
Jurij jest osobistym służącym Cyryla I. Jest również ateistą i nie do końca rozumie i przestrzega zasad etykiety panujących w pałacu patriarchy.

Jeremy Kowalsky (prawdopodobnie R.I.P)
Formalistyczny agent FBI prowadzący akcję odbicia zakładników z domu Voronina. W wyniku jego decyzji (wedle niego, zgodnie z procedurami) zginęły trzy osoby.

W czwartym sezonie pojawił się w celu wydobycia jednej z głównych postaci z kostnicy. W wyniku prowadzonej przez niego akcji zginęło 16-tu antyterrorystów a on sam najprawdopodobniej został wykorzystany przez lekarza jako dawca organów, w związku z czym najprawdopodobniej zmarł.

Teofil Budyonnyy (R.I.P.)
Zaginiony brat-bliźniak Teodora Budionnego, który był adoptowany przez jakąś amerykańską rodzinę. Dosyć szybko zostaje zamordowany przez Mariana Lupu, który wziął go za ducha Teodora.

Silvio Berlusconi
Premier Włoch. W czasie jednego ze zgromadzeń na światło dzienne wyszły jego kontakty seksualne z większością kobiet zgromadzonych na sali, ale także z niektórymi mężczyznami..

Condoleeza Rice
Pomijając małe cameo w odcinku Za Żarcie! Za Ojczyznę!, w odcinku Pandemiczna Puszka wyraziła swoje ogólne zbulwersowanie wobec poczynań Silvio Berlusconiego.

Sędzia Kirkegaard
Sędzia Trybunału w Hadze sądzący rząd mołdawski w odcinku Pandemiczna Puszka.

Rudy Johnson
Młody obrońca z urzędu broniący rząd mołdawski w Trybunale w Hadze.

Pierwsze pojawienie się w trzecim sezonie[edytuj • edytuj kod]

Doktor Dom
Postać luźno bazowana na Doktorze House z serialu House M.D. Jest uzależnionym od narkotyków, konfliktowym lekarzem. Zostaje wezwany przez Lekarza, aby wyleczyć Igora Smirnova ze śpiączki. Jednak zamiast badać pacjenta, głównie dogadza sobie.

Doktor Koks
Postać luźno bazowana na Doktorze Coxie z serialu Hoży doktorzy. Jest pewnym siebie, konfliktowym lekarzem. Zostaje wezwany przez Lekarza wraz z Domem, aby wyleczyć Igora Smirnova ze śpiączki. W przeciwieństwie do Doma, Koks rzeczywiście przeprowadza badania na Smirnovie.

Doktor Kłin
Postać luźno bazowana na Doktor Quinn z serialu Doktor Quinn. Wierzy w indiańską medycynę, więc jest bardziej znachorką niż lekarzem. Zna przepis na jeden z najsilniejszych środków narkotyzujących, który przypadł do gustu Doktorowi Domowi. Gdy zostaje nazwana dziwką oburza się, ale później potwierdza, iż to określenie wcale nie odbiegało zbyt daleko od rzeczywistości.

Manmohan Singh
Premier Indii, spokojny i zrównoważony hinduista. Dziwnym zbiegiem wydarzeń wyruszył z Obamą na Mołdawię w odcinkach Black Dawn i Black Dawn/Killing Spree.

Lula
Prezydent Brazylii. Uniknął wyruszenia z Obamą na Kiszyniów.

Niewidomy żebrak (R.I.P.)
Niewidomy żebrak, któremu Barack Obama zaproponował posadę wiceprezydenta USA... Niestety, przez przypadek również Barack go zabił...

Juan Corona
Pracownik jednego z hoteli na Karaibach, w którym zatrzymali się mołdawscy politycy.

Wesoły Russell
Stereotypowo przerysowany pirat, pilot statku wycieczkowego, na który trafili mołdawscy politycy.

Dr Kim Dze-Heung
Koreański naukowiec, który na prośbę rządu mołdawskiego założył w Kiszyniowie laboratorium medyczne.

Andrij (R.I.P.)
Kolejny służący Cyryla, niestety został zabity jednocześnie przez Cyryla i Benedykta XVI.

Madonna
Pozytywnie przedstawiona piosenkarka. Postanowiła zorganizować koncert charytatywny w Kiszyniowie, aby wspomóc biednych Mołdawian.

Gracjan Roztocki
Polski piosenkarz, którego nie da się słuchać. W jednym z odcinków był gwiazdą teleturnieju muzycznego.

Książę Filip
Staruszek z demencją, mąż królowej Elżbiety II. Podczas swoich scen nie budzi się nawet na chwilę.

Służący
Upierdliwy służący królowej Elżbiety II. Pochodzi ze Szkocji, ale dobrze mówi po rosyjsku, czego jednak nie zauważa Vladimir Voronin. Usilnie nakłania królową do przestrzegania etykiety.

Ian Bell
Middle-order batsman krykietowej reprezentacji Anglii. Jest obiektem westchnień królowej, co raczej niezbyt mu się podoba.

Prasanna Jayawarden
Wicket-keeper krykietowej reprezentacji Sri Lanki. Zaliczył małą rolę w odcinku Vladimir, Król Brytów.

Billy Bowden
Sędzia krykietowy. Zaliczył małą rolę w odcinku Vladimir, Król Brytów.

Książę Karol
Kontakt z Księciem Karolem należał do jednych z najmniej przyjemnych w życiu Vladimira Voronina.

Najbogatszy rolnik w Mołdawii
Najbogatszy rolnik Mołdawii byłby bardzo biednym w Rumunii, ale stać go na zakup nowego sprzętu. I właśnie ten sprzęt sprawił pewne problemy kierowcom Rajdu Mołdawii.

Max Mosley
Prezydent FIA. Za namową członków zarządu, przenosi Rajd Cypru do Mołdawii. Jego działania wskazują na to, iż ma lekkie problemy z pamięcią, koncentracją, a także z pewnością siebie, której ewidentnie mu brakuje.

Starter
Miał pecha. Startował samochody do pierwszego OS-u Rajdu Mołdawii. Niestety, został potrącony przez samochód reprezentacji Mołdawii. Na szczęście przeżył.

Matthew Wilson i Scott Martin
Brytyjska załoga w Rajdzie Mołdawii. W wyniku błędu organizatorów i dwóch niezbyt bystrych Mołdawian, zakończyli przedwcześnie swój udział w rajdzie.

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja
Polska załoga w Rajdzie Mołdawii. Nie dość, że mieli problemy w wyścigu, to jeszcze on cały źle się dla nich skończył.

Ted Turner
Właściciel CNN. Lubi porządek. Ponieważ lenistwo Larry'ego Kinga spowodowało nieporządek, wysłał go do Mołdawii.

Fan Naaumy Delaney (R.I.P.)
Fan Naaumy Delaney, dziennikarki CNN. Zginął w wyniku szoku, który bardzo pośrednio został spowodowany przez lenistwo Larry'ego Kinga i decyzję Teda Turnera.

Sprzątaczka w CNN
Miała małą rolę, ale zakończyła kłótnię Larry'ego Kinga z Tedem Turnerem.

Jackie Gleason/Sobowtór Jackiego Gleasona/Alter ego Jackiego Gleasona
Jackie Gleason lub jakieś jego wcielenie pojawiło się na drodze Larry'ego Kinga do Mołdawii a także w samej Mołdawii. Używał swojego słynnego catchphrase Pow! Right in the kisser! uderzając przy tym swoją ofiarę.

Operator kamery
Niezbyt bystry operator kamery z CNN, który towarzyszył Larry'emu Kingowi podczas podróży po Mołdawii. Był jednak przydatny, gdyż w przeciwieństwie do Larry'ego umiał mówić po rosyjsku.

Tłumacz (R.I.P.)
Tłumaczył list, który dotarł do Mołdawii. Niestety, nie zdawał sobie sprawy, że praca dla Mołdawii jest dosyć niebezpieczna.

Pierwsze pojawienie się w czwartym sezonie[edytuj • edytuj kod]

Robert Mugabe
Prezydent Zimbabwe. Jest cholerykiem, megalomaniakiem, homofobem i rasistą, ale mimo to gościnnie przyjmuje znalezionego w Harare, białego, Vladimira Voronina.

Asystent Mugabe
Asystent Roberta Mugabe jest jednocześnie jego cichym doradcą, jak i zwykłym służącym. W stosunku do Roberta Mugabe, jest dwulicowym lizusem, a do Vladimira odnosi się z sympatią.

Mihai Ghimpu
Mihai powstał w wyniku nagłego przeobrażenia ze standardowego mołdawskiego polityka w dającego się odróżnić od innych człowieka. Uparł się, żeby zorganizować prawdziwe wybory prezydenckie w Mołdawii i wystartował w nich jako kontrkandydat Zinaidy

Gruby strażnik na lotnisku
Strażnik, który dokładnie przeszukał Vladimira na lotnisku.

FMB
Wredna piosenkareczka wypatrzona z burdelu.Lata na kasę mężów, którzy są dla niej małym piwem.

Kapitan Chigumbura
Pilot samolotu linii Air Zimbabwe, którym Vladimir podjął próbę ucieczki z Zimbabwe. Spokojnym tonem wyjaśniał pasażerom samolotu jak ma wyglądać podróż.

Morgan Tsvangirai
Postanowił wykorzystać Vladimira do przejęcia władzy w Zimbabawe, jednak nie wszystko poszło po jego myśli. Denerwuje go ciągłe porównywanie do Mugabe i stwierdzanie, że Mugabe był lepszy nawet w byciu draniem.

16-tu Antyterrorystów Jeremy'ego Kowalsky'ego (R.I.P.)
Grupa Antyterrorystyczna dowodzona przez Jeremy'ego Kowalsky'ego. Nie licząc szefa, polegli w ciężkiej akcji wydostawania Vasile Tarleva z kostnicy szpitala w Tyraspolu.

Trójka nieznanych nam z imienia murzynów
Odegrali istotną rolę w odcinku „Mashonaland, czyli tam i z powrotem”.

Tłum ciekawskich murzynów
Odegrali w miarę istotną rolę w odcinku „Mashonaland, czyli tam i z powrotem”.

Murzyn mówiący po rosyjsku
Pomógł Vladimirowi w Harare, wyjaśniając mu kilka rzeczy w ojczystym języku Vladimira.

Goodluck Thankgod
Opiekun mocno niedysponowanego Blaise'a Compaore w trakcie jego wyprawy z Drużyną Trzech Czarnych Baracka Obamy do Zimbabwe.

Wegetarianie
Plemię zamieszkujące Gaguazję. Posługują się dialektem Gaguaskim, który czytany od tyłu czasami zawiera ukryte przesłanie. (Patrz; Bajki Robotów , S. Lem.)

Pilot
Spadający z nieba członkowie Drużyny Trzech Czarnych (i Malowanego Białasa) zniszczyli mu samolot, a on z niego wypadł i ledwie przeżył.

Murzyni z plemienia Tonga (R.I.P.)
Chcieli pobrać myto od Drużyny TC(iMB) na granicy Zimbabwe i Zambii, ale zostali zamordowani przez plemię mówiące w języki Chichewa.

Murzyni z dziwnego plemienia mówiącego językiem Chichewa
Porwali Drużynę TC(iMB) i Vladimira Voronina do swojej wioski w Zambii.

Andrzej Gołota
Mistrz wioski murzynów Chichewa. Walczył z członkami Drużyny TC(iMB)

Szaman
Szaman jednej z zambijskich wiosek. Za „opłatą” pomógł przedostać się Drużynie TC(iMB) do Mołdawii.

Lista odcinków[edytuj • edytuj kod]

Sezon 1 (24-27 czerwca 2009)[edytuj • edytuj kod]

Lp Tytuł Tytuł polski W rolach głównych Opis
1 Every Moldovian is worth 200 thousand bucks Każdy Mołdawianin jest wart 200 tysięcy dolarów Vladimir Voronin Odcinek pilotowy. Poznajemy głównych bohaterów. Na początek muszą się zmierzyć z firmą windykacyjną.
2 Don't fuck with Osama Nie chrzań się z Osamą Zinaida Gerceanii Kontynuacja wątku z odcinka drugiego. Premier Gerceanii musi się pozbyć z Kiszyniowa Talibów.
3 Moldova is still a big piece of shit Mołdawia jest wciąż wielką kupą gówna Zinaida Gerceanii
Vladimir Voronin
Mołdawia próbuje powiedzieć światu, że wie, gdzie jest Osama bin Laden. Musi też się uchronić przed interwencją wojsk ONZ.
4 Good times with no weapons Dobre czasy bez broni Vladimir Voronin
Zinaida Gerceanii
Niefortunne wypowiedzi Voronina na temat prezydenta Rumunii wywołują wojnę Mołdawia-NATO, jednak wyposażenie mołdawskiej armii zdecydowanie odstaje od światowych standardów.
5 I have some Brian in me Mam w sobie trochę Briana Vladimir Voronin W desperackim akcie samookaleczenia Voronin próbuje zwrócić uwagę świata na biedę i zadłużenie międzynarodowe Mołdawii.
6 With apologies to Vladimir Putin Przepraszając Vladimira Putina Vladimir Voronin Wyrok sądu w procesie Mołdawia v. Rumunia w sprawie reparacji wojennych jest nieco zaskakujący dla obu stron procesu, choć reszta świata nie wydaje się nim poruszona.
7 Dracula – Dead&Homeless Drakula – Martwy i Bezdomny Drakula Poznajemy Drakulę, hospodara mołdawskiego, który dla dobra ojczyzny postanawia sprzedać swoją legendarną siedzibę.
8 For Food! For Motherland! Za żarcie! Za Ojczyznę! Vladimir Voronin
Barack Obama
Ban Ki-moon
Strajk głodowy Voronina prowadzi do wojny zwolenników ryżu i ziemniaków.
9 Gay Story Gej Story Vladimir Voronin
Vladimir Putin
Dmitry Medvedev
Na łamach The Sun Voronin oskarża Putina i Medvedeva o związki homoseksualne. Lupu próbuje sprzedać prawa do hymnu Mołdawii.
10 Football wars Wojny futbolowe Vladimir Voronin
Barack Obama
Mołdawia zostaje oskarżona o kupowanie meczów piłkarskich. Doprowadza to do wojny Mołdawia-USA. Sytuację podgrzewa fakt, iż Mołdawia ma się spotkać z USA w finale turnieju piłkarskiego na Ukrainie.
11 Become my cocaine Zostań moją kokainą Zinaida Gerceanii
Igor Smirnov
Lupu sprowadza do Mołdawii kolumbijski kartel narkotykowy.
12 Cataclysm Kataklizm Vladimir Voronin
Teodor Budionnyj
Zinaida Gerceanii
Voronin rozpoczyna produkcję fałszywych pieniędzy. Lupu i Smirnov zapadają w stan śpiączki. Lupu musi mieć operację w USA. Zinaida robi dowcip Smirnovowi. Akcja odcinka jest przerwana w najbardziej newralgicznym momencie każdego z wątków.

Sezon 2 (4 lipca - 9 sierpnia 2009)[edytuj • edytuj kod]

Lp Tytuł Tytuł polski W rolach głównych Opis
13 Trident Trójząb Marian Lupu
Igor Smirnov
Dokończenie trzech wątków ostatniego odcinka pierwszego sezonu.
14 Once an idiot... Kto raz był idiotą... Vladimir Voronin Zinaida wysyła Voronina do rosyjskich Milionerów.
15 Farewell, Steven! Żegnaj, Steven! Marian Lupu Lupu wpadł na pomysł, aby porwać Stevena Seagala i zażądać okupu. Nie wszystko jednak idzie jak powinno.
16 A Budionnyj's Very Own Episode Odcinek tylko o Budionnym Teodor Budionnyj Poznajemy więzienne życie Teodora Budionnego.
17 Come here, Al! Chodź tutaj, Al! Zinaida Gerceanii
Al Gore
Al Gore przyjeżdża do Mołdawii, aby wręczyć nagrodę dla najbardziej ekologicznego kraju świata.
18 Black man's greed Chciwość czarnego człowieka Barack Obama
Vladimir Voronin
Igor Smirnov
Barack Obama przejmuje kilka krajów, w tym Mołdawię, w wyniku gier hazardowych. Przegrani próbują odzyskać utracone państwa i powstrzymać przed katastrofą jaką w Mołdawii spowodował Obama.
19 Family Guy Tribute Hołd dla Family Guya Vladimir Voronin
Ban Ki-moon
Odcinek parodiujący serial animowany Family Guy. Vladimir Voronin nielegalnie zdobywa kupon na loterię charytatywną ONZ.
20 Religionland I Religioland I Marian Lupu
Cyryl I
Benedykt XVI
Pierwsza część Religiolandu. Papież Benedykt XVI i patriarcha Moskwy Cyryl I walczą o wpływy w Mołdawii oraz o wyplenienie heretyckiej religii, którą sprowadził tam Lupu.
21 Religionland II Religioland II Vladimir Voronin
Cyryl I
Jurij
Kontynuacja wątku z poprzedniego odcinka. Następuje wdrożenie nowej wiary w warunkach mołdawskich oraz konflikt Voronina z władzami nowego kościoła.
22 Religionland III Religioland III Teodor Budionnyj
Vladimir Voronin
Marian Lupu
Ostatnia część Religiolandu. Dokończenie wątku z poprzednich dwóch odcinków. Następuje ostateczne rozwiązanie problemu kościoła w Mołdawii. Pożegnalny odcinek Teodora Budionnego.
23 The meat I would never eat Mięso, którego bym do ust nie wziął Vladimir Voronin
Marian Lupu
Z przyczyn finansowych pogrzeb Teodora Budionnego nie może dojść do skutku. Jednak mołdawscy politycy postanawiają skorzystać z pomocy Blaise'a Compaoré, który sugeruje wykorzystanie opracowanego i wykorzystywanego przez niego sposobu przetwarzania ludzkich zwłok. Rzeczy idą jednak w złym kierunku...
24 Pandemic Can Pandemiczna Puszka Zinaida Gerceanii
Vladimir Voronin
Zakończenie wątku z poprzedniego odcinka. Działania Mołdawii doprowadzają do wybuchu pandemii w Europie, a rząd mołdawski zostaje pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem w Hadze.

Sezon 3 (19 sierpnia - 7 września 2009)[edytuj • edytuj kod]

Lp Tytuł Tytuł polski W rolach głównych Opis
25 Miracle of Love Cud miłości Dr Dom
Dr Koks
Igor Smirnov
Lekarz ze szpitala w Tyraspolu wzywa najlepszych lekarzy na świecie, aby ostatecznie wybudzić Igora Smirnova ze śpiączki
26 Nuclear Destruction Nuklearna destrukcja Barack Obama
Marian Lupu
Zinaida Gerceanii
Początek czteroczęściowego cyklu o broni jądrowej. Na wniosek Obamy wszystkie kraje świata postanowiły zniszczyć cały arsenał nuklearny.
27 Nuclear Kingdom Nuklearne Królestwo Marian Lupu
Ban Ki-moon
Kontynuacja wątku z poprzedniego odcinka. Świat rozbraja arsenał jądrowy, podczas gdy w Kiszyniowie rząd Mołdawii odkrywa stary poradziecki bunkier; Voronin wyrusza w długą i pełną niewygód podróż za najpotrzebniejszą rzeczą w życiu człowieka.
28 Black Dawn Czarny poranek Barack Obama
Manmohan Singh
Traian Basescu
Blaise Compaore
Kontyunacja wątku o broni jądrowej. Barack wraz z trójką innych polityków wyrusza w niebezpieczną podróż do Mołdawii. Nie wszystko idzie tak jak powinno. W międzyczasie Zinaida i Vasile nie mogą się wydostać ze starego silosu, a Vladimir wciąż kontynuuje swoją pełną bólu i niewygód podróż
29 Black Dawn/Killing Spree Czarny poranek/Szał zabijania Barack Obama
Manmohan Singh
Traian Basescu
Blaise Compaore
Zakończenie wątku o broni jądrowej. Barack, Manmohan, Traian i Blaise z wielkim trudem docierają do Kiszyniowa. Jednak gdy już są na miejscu nie wszystko idzie jak planował Barack. Vladimir kończy swoją podróż.
30 Avast ye, Vladimir! Ahoj, Vladimir! Wesoły Russell
Vladimir Voronin
Vladimir, Zinaida, Marian i Vasile wyjeżdżają na wakacje ufundowane przez Baracka Obamę. Jednak te wakacje nie są całkiem bezinteresowne.
31 Look Ma, No Hands Look Ma, No Hands Vladimir Voronin
Marian Lupu
Vladimir może mieć problemy z umyciem zębów...
32 Seize the Day Denno senshi Voronin Vladimir Voronin
Madonna
Madonna organizuje w Kiszyniowie koncert charytatywny.
33 Vladimir, King of Britons Vladimir, Król Brytów Vladimir Voronin
Elżbieta II
Zinaida chce odwołać Vladimira ze stanowiska. Podstępem wysyła więc Vladimira do Londynu na kilka dni, aby mieć czas na załatwienie wszystkich spraw. Londyn nie jest jednak zbyt przyjemnym miejscem dla prezydenta Mołdawii...
34 What the f*** is this!? Co to k**** jest!? Najbogatszy rolnik w Mołdawii
Max Mosley
Marian Lupu
Max Mosley przenosi Rajd Cypru do Mołdawii. Niestety, najwyraźniej nie przemyślał decyzji. Wyścig nie kończy się dobrze.
35 Larry King Live Larry King Live Larry King
Vladimir Voronin
Larry King w wyniku pewnych zdarzeń musi jechać do Mołdawii, aby zrobić reportaż o mołdawskich politykach. Przy okazji odkrywa dwie ciekawe rzeczy.
36 I believe I can fly Wierzę, że mogę lecieć Vladimir Voronin
Zinaida Gerceanii
Marian Lupu
Vasile Tarlev
Igor Smirnov
Do Mołdawii dociera tajemniczy list napisany po arabsku. Mołdawscy politycy próbują go przetłumaczyć. Niestety, nie mają pojęcia jakie skutki będzie to za sobą niosło.

Sezon 4 (27 marca 2010-10 czerwca 2010)[edytuj • edytuj kod]

Lp Tytuł Tytuł polski W rolach głównych Opis
37 Moldovians Don't Go to Heaven Mołdawianie nie idą do nieba Vladimir Voronin
Robert Mugabe
Vladimir Voronin trafia do piekła. Jednak okazuje się, że jest ono nieco inne niż sobie wyobrażał, a na dodatek sprawa jego śmierci trochę się skomplikowała.
38 Trip to Hell Wycieczka po piekle Vladimir Voronin
Robert Mugabe
Robert Mugabe zabiera Vladimira do swojego domu, po drodze pokazując mu "piekło" i opowiadając, jak żyją obywatele w jego kraju.
39 Long Live the Queen... King? Umarł Król, niech żyje Królowa... Król!? Zinaida Gerceanii Zinaida, chcąc nie chcąc, zgłasza się na kandydata na funkcję prezydenta. Ku jej zaskoczeniu, pojawia się jeszcze jeden kandydat.
40 Campaign Kampania Zinaida Gerceanii
Vasile Tarlev
Vladimir Voronin
Kampania przedwyborcza w Mołdawii przybiera dziwny obrót. W międzyczasie Vladimir poznaje w Zimbabwe wartość pieniądza.
41 Moldova:Revolutions Mołdawia:Rewolucje Vladimir Voronin
Vasile Tarlev
Vladimir próbuje uciec z Zimbabwe liniami lotniczymi. W Tyraspolu, Vasile Tarlev trafia do zamkniętej kostnicy.
42 For Good And For Not Good Na Dobre i Niedobre Lekarz
Jeremy Kowalsky
Vasile Tarlev
Vasile Tarlev trafia do szpitala psychiatrycznego w związku ze swoim odchyleniem seksualnym.
43 Mashonaland, or There and Back Again Mashonaland, czyli tam i z powrotem Vladimir Voronin
Morgan Tsvangirai
Vladimir Voronin jest skonfundowany całym zamieszaniem wokół niego, a bariera językowa sprawia, iż pakuje się w jeszcze większe kłopoty, z których sam musi się wykaraskać.
44 Judgement Day Sądny Dzień Zinaida Gerceanii W końcu nadeszły wybory prezydenckie w Mołdawii. Zarówno te mołdawskie jak i naddniestrzańskie.
45 Black Dawn: For The Rescue! Czarny poranek: Na ratunek! Barack Obama
Manmohan Singh
Traian Basescu
Blaise Compaore
Barack Obama i jego Drużyna Trzech Czarnych (i Malowanego Białasa) wyrusza do Zimbabwe, aby wydostać stamtąd Vladimira Voronina. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem...
46 Black Dawn: For The Rescue!/Punching Spree Czarny poranek: Na ratunek!/Szał uderzania Barack Obama
Manmohan Singh
Traian Basescu
Blaise Compaore
Plan uratowania Vladimira nie idzie po myśli Baracka Obamy. Co prawda dostał się do Zimbabwe, ale musi się dostać do Vladimira.
47 Black Dawn: For The Rescue!/Punching Spree/The Great Journey Czarny poranek: Na ratunek/Szał uderzania/Wielka podróż Barack Obama
Manmohan Singh
Traian Basescu
Blaise Compaore
Vladimir Voronin
Drużyna Trzech Czarnych próbuje przedostać Vladimira do Mołdawii. Jednak muszą się tam dostać przed wyborami, a utknęli w Afryce bez środka transportu...
48 Head of State Głowa państwa Zinaida Gerceanii
Dr Kim Dze-Heung
Vladimir Voronin
Następuje wyjaśnienie patowej sytuacji związanej z wyborami w Mołdawii oraz kończy się kilka istotnych wątków.

South Park: Moldova is your world[edytuj • edytuj kod]

Krótko po zakończeniu emisji 3 sezonu ukazał się odcinek specjalny South Park, (South Park: Moldova is your world) w którym pojawiają się nawiązania do Planety Mołdawii. Czwórka przyjaciół wybrała się z klasą do Muzeum Europy Środkowo-Wschodniej. Chłopcy dowiadują się tam o historii Mołdawii. Do tego właśnie odcinku nagrano teledysk "We Are The Moldova", w którym bohaterowie solidaryzują się z Mołdawią.

Odcinek nie jest wliczany do uniwersum Planety Mołdawii.

Wpadki[edytuj • edytuj kod]

  • W pierwszym odcinku politycy są ubrani w kożuchy, jednak później jest ewidentnie zaznaczone, że noszą garnitury.
  • W pierwszym sezonie jest zaznaczone, iż żaden z mołdawskich polityków nie zna języków obcych. Jednak później okazuje się, że Lupu nagle potrafi mówić po angielsku (choć możliwe jest, iż Lupu się go w międzyczasie nauczył, ale nie zostało to przedstawione).
  • Piosenka z czołówki w pierwszych trzech sezonach zawierała drobny błąd gramatyczny.
  • Z powodu pomyłki w pierwszych kilku odcinkach, nazwisko Zinaidy jest stale (i już celowo) pisane z błędem, gdyż autor nie chciał zmieniać (Gerceanii zamiast Greceanii).