NonNews:Adam Małysz musi zgłupieć

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

5 stycznia 2008

Adam Małysz przyznał, iż za dużo myśli, aby być najlepszym skoczkiem świata. Oto wywiad, którego udzielił Bartoszowi Hellerowi.

Bartosz Heller: Panie Adamie, czemu pan źle skacze?
Adam: No wie pan... Za dużo myślę. Nie powinienem tyle myśleć.
Heller: Dlaczego?
Adam: No wie pan, skoczek powinien robić wszystko automatycznie. Nie powinien myśleć o skoku, choćby nie wiem co. Choćby wiało 160 km/h, to powinien skakać i nie myśleć o tym, że wiatr wydmuchnie go poza skocznię i się zabije.
Heller: Nie bardzo rozumiem. Czy skoczek nie powinien jednak trochę myśleć?
Adam: Nie... Wie pan, najlepsze efekty odnoszą ci, którzy niczym buddyści potrafią oczyścić swój umysł, albo ci, którzy... nie mają szarych komórek w mózgu...
Heller: Że co!?
Adam: No... Wie pan... Niektórzy skoczkowie, mają tylko autonomiczny układ nerwowy i świetnie skaczą. Np. większość Finów ma tylko autonomiczny układ nerwowy, dzięki któremu mogą robić wszystko odruchowo.
Heller: Naprawdę?
Adam: No tak. a zastanawiał się pan czemu oni się nigdy nie śmieją? Ludzie się śmieją, bo rozumieją bodźce wywołujące śmiech. Oni nie rozumieją i... się nie śmieją. Taki Janne Ylijaervi miał szare komórki i zakończył karierę, bo trenerzy nakazali mu ich usunięcie, jak innym.
Heller: Niesłychane!
Adam: No... Taki Thomas Morgenstern też kazał sobie usunąć większość szarych komórek. Jego uśmiechy to jednak efekt błędu w sztuce lekarskiej. Thomas ma stałe porażenie nerwów policzkowych.
Heller: Aha... To wiele wyjaśnia. A jak z pańskimi szarymi komórkami?
Adam: Przed pierwszym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kazałem usunąć 25% szarych komórek. Nie chcę zidiocieć, więc po sezonie usunę jeszcze około 5% i myślę, że na tym poprzestanę.
Heller: Naprawdę wyciął sobie pan kawałek mózgu?
Adam: No tak... A myśli pan, że z jakiego powodu Mateja tak źle skacze!? On sobie nie dał nic wyciąć! Stoch zaczął skakać lepiej po wycięciu 15% mózgu! To najlepszy sposób. Nie wolno nam, skoczkom, nikomu o nim mówić!
Heller: To czemu pan o tym mówi?
Adam: Oj... A co pan myślał!? Bez 25% mózgu cierpi się na sklerozę i takie tam... Muszę już iść...
Heller: Oddaję głos Włodzimierzowi Szaranowiczowi.

Źródło[edytuj]

  • [1], 5 stycznia 2008.