FotoŁowca 2021
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2021! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2021!

NonNews:Czy zbliża się otwarta konfrontacja złomiarzy?

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Najgorzej jest w nocy, jak twierdzą kolejarze

23 maja 2007

Już tydzień trwa obrona wykolejonej lokomotywy przed krwiożerczymi złomiarzami, spragnionymi metalu.

Niczym pod Westerplatte, dzielni pracownicy Zakładu Taboru Kolejowego w Olsztynie tydzień już pilnują wykolejonej lokomotywy. Czekają na dźwig, który będzie w stanie podnieść ciuchcię, która stoczyła się w dół nasypu torowiska. Nie byłoby to takie trudne, gdyby nie armia złomiarzy, która obrała sobie za cel rozebranie lokomotywy na części pierwsze i opchnięcie ich na skupie.

Obecnie stosują taktyki partyzanckie, przychodzą głównie w nocy i próbują kraść jakieś pojedyncze elementy. Próby te są udaremniane przez bohaterskich kolejarzy, pilnujących okolicy dzień i noc. Dźwigów, które są w stanie podnieść 80-tonową lokomotywę, są zaledwie dwa w Polsce, tak więc jeszcze trochę poczekają.

Ich siły są coraz większe, z każdym dniem są coraz bardziej zdeterminowani. Jeżeli tendencja się utrzyma, wytrzymamy może jeszcze ze 3 dni... Boję się myśleć co się wtedy stanie, wszyscy próbujemy być dobrej myśli. Miejmy nadzieję, że kolej przyśle posiłki... – opowiada jeden z obrońców.

Już dziś słychać głosy aby odznaczyć tych dzielnych ludzi Orderem Orła Białego. Sprawa zostanie poruszona podczas najbliższych obrad sejmu.

Z ostatniej chwili

Jak się okazuje, lokomotywa nie jest jedynym celem ataku złomiarzy, planują oni także rozebrać i sprzedać sam dźwig. O rozbieraniu członków obsługi na razie nie wiadomo. Na dźwigu nie planują poprzestać. Ich kolejnym celem ma być Stadion Dziesięciolecia, który jak wiadomo, ma być zburzony w celu postawienia go na nowo na Euro 2012. Złomiarze planują w ten sposób przysłużyć się Polsce, bo jak mówią "to jedyny sposób na rozebranie go przed mistrzostwami".

Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Niepowtarzalna okazja dla złomiarzy, Onet.pl, 23 maja 2007.