NonNews:Gosiewskiemu pomysłów nie brakuje

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Budowa lotniska ruszyła pełną parą

22 grudnia 2006

Mieszkańcy Włoszczowy ciągle są jeszcze wdzięczni ministrowi Gosiewskiemu za przystanek kolejowy. „Minister bez teki” zapowiada już jednak kolejne rewolucje małych miast. Nie zapominając też o tych wielkich, dobrze rozwijających się miastach.

Nasz wszystkowiedzący „Minister bez teki” rozsławił na całą Polskę Włoszczowę budując tam peron kolejowy. Dziś posunął się jeszcze dalej. Już niedługo, bo za 740 dni (rok 2009) w mieście Obice pod Kielcami ma powstać lotnisko. Minister zapowiedział też, że Unia Europejska nie będzie musiała płacić, bo za całe lotnisko zapłaci sam minister. Mieszkańcy wsi są bardzo zadowoleni, a sprawę komentują jednoznacznie:

– Co byśmy bez niego zrobili? On nam wybuduje garaż samolotowy. Ja to tak nazywam (...). A teraz nie będę musiała chodzić do sąsiadki, bo jestem stara i mnie nogi bolą – mówi Pani Ziuta, mieszkanka Obic.

Sam Gosiewski zapowiada, że to jeszcze nie koniec. W przyszłości zamierza wybudować metro w Jałówce, stocznię w Kiełpinie i port lotniczy w Aleksandrówce. Premier Jarosław Kaczyński jest podniecony. Twierdzi, że ma duże szanse na awans. Może nawet zostać Ministrem budownictwa. Opozycja jest jednak przeciwko. Uważa, że minister budując wielkie konstrukcje w małych miasteczkach i wioskach zajmuje tylko powierzchnię i potem nie ma miejsca dla obywateli, za to duże miasta są zapominane i opuszczane. Mieszkańcy Obic nie narzekają. Wybudowali już pomnik dla wielkiego ministra.

Źródło[edytuj]