NonNews:Gospodarka USA na zakręcie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

19 listopada 2007

Gospodarka USA przeżywa poważną załamkę. Już nawet amerykańscy raperzy, modlący się niegdyś do dolara, wolą przewieźć się w teledysku z plikami euro.

Jay Z w teledysku do kawałka Blue Magic pokazał walizki wypchane euro, czym zachłysnęła się nawet telewizja CNN. Jay Z jest nie tylko raperem, ale też inwestorem giełdowym, więc poważnie obawia się o swoją majętność i liczebność kosztownych w utrzymaniu biczes.

Stan amerykańskiej gospodarki odczuwają także ci, którym rodziny w Stanach pompują dolary do domowych budżetów, bo z miesiąca na miesiąc przekłada się to na coraz mniej podwawelskiej podsuszanej. Nieźle przejebane ma Stocznia Szczecińska, która podpisała niegdyś kontrakty w USD.

Gospodarka USA to w większości import, a więc Amerykanie pozbywają się swojej słabej waluty, w zamian otrzymując więcej towarów, niżby to wynikało z kursu i wcale nie zechcą, aby waluta, której się pozbyli, nagle zaczęła drożeć w portfelach Chińczyków. Czekamy więc na wejście Stanów do strefy euro. Albo na wyjście z niej Europy.

Źródło[edytuj]