NonNews:Gracjan Roztocki doczeka się swojej sztuki teatralnej

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Do zobaczenia we Wrocławiu!

29 listopada 2019

Gracjan Roztocki – jeden z najbardziej lubianych i cenionych artystów pokolenia internetu, stał się bezpośrednią inspiracją sztuki teatralnej. Premiera sztuki Gracjan Pan odbędzie się w nieodległym od ukochanego Głogowa Wrocławiu.

Jeżeli ten nagłówek Was nie zachęcił i jeśli nie zrobił tego też sam fakt, że będzie można pójść do teatru posłuchać piosenki o kupie, niech zrobi to sam Teatr Capitol, odpowiedzialny za katowanie pasażerów wrocławskich tramwajów śpiewaną zapowiedzią ten spektakl.Cquote2.svg

Natchnieniem dla twórców, ich muzą i głównym bohaterem musicalu jest Gracjan Roztocki, jeden z najsłynniejszych polskich youtuberów, artysta totalny, w swej twórczości nieskrępowany i niekrępujący się żadną konwencją. […] Ma wspaniałą wyobraźnię muzyczną, rytmiczną, umie spajać najodleglejsze od siebie materie, z wysokich i z niskich kręgów kultury. I ma coś nie do przecenienia w naszym teatrze sensatów i smutasów: gargantuiczne poczucie humoru.
Cquote2.svg

Hołd dla tak utalentowanego artysty nie powinien więc nikogo dziwić. Czekamy na dalsze kroki – na przykład wydanie zbioru tekstów piosenek jako tomika wierszy i włączenie go do kanonu lektur.

Prapremiera spektaklu w styczniu 2020 roku. To pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika wysokiej sztuki – już za sam pomysł spektakl otrzymuje nasz Ziemniaczany Znak Jakości™ oraz pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Źródła[edytuj]