NonNews:Kubica zepsuł bolid na inaugurację

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Robert wchodzi w zakręt

18 marca 2007

Robert Kubica, bo to o nim news, zaprzepaścił szansę na doskonałe, choć tuż poza podium, więc również najgorsze, 4 miejsce podczas inauguracyjnego wyścigu GP Formuły 1 w Australii.

Kiedy w czasie 37. okrążenia nasz zawodnik był na czwartej pozycji nic nie wskazywało na to, że może jej nie dowieźć do końca wyścigu, a jednak. W czasie tegóż właśnie feralnego przysłowiowego „kółka” Polak nagle zwolnił. Blisko 60 okrążeń to zbyt wiele dla kubicowskiego modelu bolidu BMW-Sauber...

Robert miał podobno kłopoty ze skrzynią biegów, ale kto by mu tam wierzył.

Poza nieprzyjemnym incydentem z Kubicą w tle wyścig przebiegał raczej spokojnie. Na 8 okrążeń przed końcem Szkot David Coulthard z RedBull-Renault wjechał na bolid i przejechał przed głową Alexandra Wurza z Williams-Toyota. Samochód tylko wyleciał w powietrze i wypadł na pobocze toru...

Wygrał Fin Kimi Raikkonen z Ferrari, który uplasował się przed Hiszpanem Fernando Alonso i pierwszym czarnym murzynem w F1, debiutantem, Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem. Czwarty był zaś „kolega” z zespołu Roberta, Niemiec, nick: Heidfeld.

Robert, byłeś wysoko, miałeś szansę na dobre miejsce... – powiedział do Kubicy rodzimy reporter kilkanaście minut po zakończeniu wyścigu. – ...no tak – odpowiedział mu troszkę zaskoczony wypowiedzią i wyraźnie zdenerwowany głupim bolidem Robuś, który zapewne nie spodziewał się, że wśród milionów reporterów zgromadzonych obok niego i pragnących zadać mu choć jedno pytanie znajdzie się choć jeden Polak, i odszedł.

Źródło[edytuj • edytuj kod]