NonNews:Niech mu polska ziemia lekką będzie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Być może do tego dojdzie i w naszym kraju

5 sierpnia 2011

Kto ma jakiekolwiek pojęcie o roli bądź etymologii wie, że sierpień jest czasem żniw. I chociaż Ponury Żniwiarz swą robotę wykonuje o każdej porze roku, nie wygląda na to, aby w tak znamiennym okresie szukał sobie partnerów do pomocy. A może jednak?

Tak, drodzy Państwo, to nie żart. Tym razem kosa trafiła na kwiat polskiej roli, bohatera naszych artykułów starszej daty i Bachusa Północy – Andrzeja Leppera. Póki co wiadomo tyle, że kosie mógł towarzyszyć sznur do snopowiązałki albo słynny biało-czerwony krawat.[1] Wprawdzie Wikipedia podaje, iż zdarzenie miało miejsce w stolicy, ale my mamy wątpliwości: czy na pewno tak związany z naturą działacz chciałby dokonać żywota w wielkim mieście?

W obliczu tak wielkiej tragedii nawet zegary stają dęba. Informacja pojawiła się na stronie TVN24 około godziny 17:30, jednak z informacji radiowych wynikało, że śmierć nastąpiła po godzinie osiemnastej. Obecnie przypuszcza się, że zgon miał miejsce między 13:00 a 14:00, gdyż stawiano na godziny przedpołudniowe, a okazało się, że obraz w telewizorze był zatrzymany o godzinie 13:15. Niektórzy komentują, iż mało kto w Polsce posiada tego typu ekran, ale w polityce wszystko jest możliwe.

Liczymy także na godny pochówek byłego ministra rolnictwa. Niech mu ziemia lekką będzie, chociaż prawdopodobnie w ostatniej chwili życia oderwał od niej stopy. Żywimy również nadzieję, że realizując swą ostatnią przysługę uczyni okoliczne rośliny silnymi i zdrowymi, a karmiące się nimi zwierzęta będą obficie wyglądały, o płodności już nie wspominając.

Źródła[edytuj]

Przypisy

  1. Gdybyś był zanurzony w bagnie, też potrzebowałbyś czegoś, za co możesz się złapać, prawda?