NonNews:Niemcy też kradną

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ciągnik, który uciekł z miejsca zdarzenia. Za ucieczkę odpowie karnie

10 lutego 2013

Do niespodziewanych doniesień dotarło NonNews i redakcja Przedjutrza. Dwóch obywateli Niemiec zostało zatrzymanych po włamaniu do restauracji i uprowadzeniu ciągnika sprzed marketu w wyniku brawurowej akcji polskiej policji z Pabianic.

W piątek wieczorem do pabianickiej centrali dotarło zgłoszenie kradzieży ciągnika przystosowanego do odśnieżania. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli ślady zostawiane przez pojazd i ruszyli w brawurowy pościg. Sprawcy uciekający z miejsca przestępstwa zostali szybko znalezieni, jednak nie chcieli współpracować, rzucając radiowozowi... kłody pod koła? W każdym razie, jeden z nich rzucił przed samochód dwa rowery, by utrudnić schwytanie. Kilkaset metrów pieszej pogoni za przestępcą pozwoliła schwytać pierwszego sprawcę – 20-latka. Drugi z nich, 19-latek natomiast został znaleziony w oddalonej o kilka kilometrów posesji.

Ustalono, że dwaj młodzi Niemcy przed kradzieżą ciągnika włamali się do restauracji, gdzie ukradli alkohol, po czym postanowili wrócić do miejscowości, w której przebywali... skradzionym ciągnikiem. Prowadzący miał 0,5 promila we krwi. Obydwu grozi 10 lat więzienia.

A do niedawna mówiło się, że to Polacy w Niemczech kradną...

Źródło[edytuj]