NonNews:Nonsensopedyści ukradli ZUS-owi dyskietki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

28 stycznia 2018

Nonsensopedyści przyłapani na gorącym uczynku! Zauważono administratora Nonsensopedii wynoszącego kilkadziesiąt dyskietek z siedziby ZUS-u.

Do tego wstrząsającego wydarzenia doszło w niedzielę w godzinach porannych. Podstępny admin wykorzystał luki w zabezpieczeniach budynku (klucz do drzwi wejściowych był pod wycieraczką) i włamał się do gmachu instytucji działającej na pożytek wszystkich Polaków. Huncwot natychmiast skierował swe kroki w kierunku biurka biednej pani Grażynki. Na całe szczęście budynek był opustoszały, któż może wiedzieć jakich okrucieństw dopuściłby się on na pani Grażynce, gdyby pracowała przy biurku. Szybkim ruchem otworzył szufladę, gdzie znalazł swój cel – stertę dyskietek 3,5 cala o pojemności 1,44 megabajta. Drab nie zastanawiając się wiele, złapał łup i wyskoczył z nim przez okno.

Nie no kCenzura2.svga, nie ogarniam, po jaką cholerę kraść dyskietki? – zachodzi w głowę zapytany przez nas przechodzień. – Przecież na skupie to trzeba dopłacać żeby zezłomowali.

Sprawcy niestety nie udało się pochwycić. Wkrótce z kominów siedziby Nonsensopedii w Sosnowcu zaczął buchać gęsty dym, a wokół rozległ się okropny hałas. Wśród huku ciężkiej maszynerii dawało się usłyszeć urywki zdań:

Nie tak debilu! […] Na odwrót przyklejaj! […] AAA! Słooooń! Ratuj się kto może!

Po kilku tygodniach katowania wszystkich czterech mieszkańców Sosnowca niegasnącym hukiem, drzwi Nonsensopedyjnego Siedliszcza rozwarły się. Ukazał się w nich stragan z namalowanym akwarelkami napisem Nonsensopedia – Dyskietka Edition, jedyne sto miliardów dolarów zimbwabweńskich za sztukę! W natłoku klientów zdołaliśmy jednak zrobić zdjęcie towaru wystawionego na straganie. Niestety, całość już została wyprzedana. Dostaliśmy cynk, że kolejna partia będzie do dostania 24–25 lutego na Konwencie Fantastyki KoKon w Koninie za darmo ;)

Nonsensopedia Dyskietka Edition.jpg

Źródło[edytuj]