NonNews:Nowe banknoty z Lewandowskim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niekwestionowany król boiska

27 sierpnia 2017

Mennica Polska we współpracy z NBP wprowadziła do obrotu nowy wzór banknotu stuzłotowego z popularnym napastnikiem na awersie.

Zawarliśmy kontrakt reklamowy z Robertem Lewandowskim, dzięki któremu możemy drukować banknoty z jego wizerunkiem – opowiada przedstawiciel Mennicy Polskiej – Mamy nadzieję, że wypromujemy nieco banknot stuzłotowy jako środek płatniczy w Polsce. Musieliśmy zabulić za to kupę forsy, ale na pewno się opłaci.

Nie wiemy jednak czyja twarz została umieszczona na tych banknotach. Warto zauważyć, że Lewandowski na banknocie posiada koronę, która została tam dodana w celu upodobnienia banknotu do starej wersji z Władysławem Jagiełłą. Emitentem jest Kolejowy Klub Sportowy Lech Poznań, co z resztą jasno zaznaczono na nominale. Póki co program jest w fazie pilotażowej i nowe pieniądze z królem polskiej piłki nożnej można spotkać w okolicach Poznania. Według naszych dobrych kolegów w NBP, Lewy miał dostać za całą akcję walizkę pełną banknotów stuzłotowych.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że możemy spodziewać się w najbliższym czasie nowych banknotów z Adamem Małyszem, Justyną Kowalczyk i Robertem Kubicą. Na zmodernizowanych monetach Orła Białego mają zastąpić polscy mistrzowie w lacrosse oraz strzelaniu do ruchomej tarczy z sylwetką biegnącego dzika.

Źródło[edytuj]