NonNews:Nowe trendy w napadach na banki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedna z betoniarek, których użyto do włamania, na zdjęciu zatrzymana do wyjaśnienia

5 września 2006

W półświatku nowy sezon napadów na banki został otwarty. Tej jesieni obowiązują nowe trendy niespotykane do tej pory. Subtelność i wyrafinowanie odeszły w niepamięć, zaś jazzy jest dziś agresja i brutalność.

Jak podają media, na Krecie dokonano przełomu w trudnej i skomplikowanej sztuce napadania na banki. Rabusie zablokowali betoniarkami ulice dojazdowe do banku, a następnie, z użyciem buldożera, wjechali do budynku i wywieźli z niego sejf.

Nie udała się próba odbicia sejfu przez policję. Uniemożliwiły ją wspomniane wyżej betoniarki, którymi były zastawione ulice dojazdowe. Agencje nie podają, czy betoniarki zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Według niepotwierdzonych źródeł jedna z nich, najbardziej agresywna, została aresztowana na trzy miesiące.

Być może nowy trend w rzemiośle przestępczym zadomowi się na dobre. Jak nam powiedział ekspert od napadów na banki Stefan Badylek: Metoda ta drastycznie skraca czas przebywania złodziei w banku, przez co stres spowodowany napięciem podczas włamania znacznie się redukuje. Należy tu przypomnieć, że praca włamywacza jest jednym z najbardziej stresogennych zajęć.

Napad wskazał na kilka niedociągnięć organizacyjnych, które nie zaważyły jednak na końcowej ocenie. Wywożąc sejf z banku buldożerem zapomnieli o KP – mówił rzecznik kretyńskiej policji Androssosspollonikoss Thoussoloussopollokollossuss – Ale nie będziemy tacy drobiazgowi. Jak wpadną następnym razem, to załatwimy rzecz od ręki. W końcu naszym hasłem jest: dbamy o klienta.

Źródło[edytuj]