NonNews:Nowi kanarzy na Śląsku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niby tym mam się wozić?!

Bezrobotni kanarami w GOP-ie! Jeśli tego nie przyjmą, stracą prawo do zasiłku na 3 miechy.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP od dłuższego czasu szuka kanarów – cel to zatrudnienie 150, a na razie mają ok. 100. Przez gapowiczów tracą od cholery kasy każdego dnia. Nie pomagały żadne ulotki, reklamy i hasła typu „zostań kanarem, nie zjedzą cię koty – wysyłamy je do Radomia!”.

Zgodnie z prawem – KZK postanowił zatrudnić bezrobotnych do tzw. prac interwencyjnych. Do prac interwencyjnych są odsyłani bezrobotni w najtrudniejszej sytuacji i nie mogą tego odmówić. Jeśli to zrobią – stracą zasiłek na 90 dni i w tym czasie zapewne zdążą umrzeć na śmierć – mówi Iwona Gadomska/DC z urzędu pracy w Katowicach.

Redaktorzy NonNews postanowili się spytać owych bezrobotnych, co sądzą o tym pomyśle...
Co pan uważa o pomyśle KZK GOP?
Cenzura2.svgjowy! Po pierwsze – autobusy i tramwaje w Katowicach są tak gówniane, że żal tym jeździć! Ja mam się niby tym gównem wozić?! PopierCenzura2.svgło ich do reszty, kCenzura2.svg.
No a drugi powód?
Ja z moimi koksami zawsze jeździliśmy bez biletu, jak chCenzura2.svg kocham, ZAWSZE. Nigdy nikt nas nie łapał. A teraz? Jeśli zostanę tym popierCenzura2.svgleńcem, to będę musiał egzalto... egzempla... kurCenzura2.svg! Eg-zek-wo-wać kary na moich ziomach.
Czyli nie skorzysta pan z oferty pracy?
No chyba cię poCenzura2.svgbało... Już wolę nie dostawać kaski przez te 3 miesiące i pomieszkać u starej, niż pracować na posadzie gorszej, niż jeCenzura2.svgany śmieciarz...

Jeśli mieszkasz w okolicach Katowic – zacznij nabywać bilety.

Źródła[edytuj]