NonNews:Noworoczna profanacja alkoholu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

25 grudnia 2009

Sześć wagonów z szampanem zarekwirowano przez syberyjską milicję.

Mieszkańcy Tomska sobie nie popiją. Jadący tam transport został poddany rutynowej kontroli milicyjnej. To, co zobaczyli funkcjonariusze przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Warunki w jakich transportowany był alkohol były szokujące. Butelki ściśnięte w zwykłych, plastikowych skrzyniach, bez otuliny czy nawet prowizorycznych gąbek ze styropianu. Szkło ocierało się o siebie, nie miało możliwości swobodnego położenia. W środku panowała nieznośna dla tego typu obiektów temperatura, alkohol nie był w ogóle schłodzony, nie mówiąc już o równomierności rozłożenia ciepła. Pojazd był nieprzystosowany do przewozu tego typu obiektów. – komentuje miejscowy szeryf Aleksiej Grinkoz. – Obecnie alkohol jest już w bezpiecznych rękach milicji.

Wieść w okolicy rozeszła się szybko. Mieszkańcy są wstrząśnięci. Zwierzęta! Jak oni moogli?! – krzyczy zapłakana starsza kobieta z rozpaczą w głosie zapytana o sprawę.

Przewoźnikowi postawione są ciężkie zarzuty, m.in.: obrażanie symboli narodowych, profanacja uczuć religijnych, naruszenie miru domowego, znęcanie się oraz handel nieżywym towarem. Firma zmuszona jest oprócz tego zapłacić pół miliona rubli grzywny.

Źródło[edytuj]