NonNews:PiS zrzyna program od Wiosny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kaczyński śmieje się w twarz Biedroniowi

24 lutego 2019

Prawo i Sprawiedliwość właśnie ogłosiło swój program na najbliższe wybory parlamentarne. Wśród punktów programowych znalazło się kilka brzmiących dość znajomo dla fanów Wiosny Biedronia.

Po pierwsze – 500+ na każde dziecko, bez dotychczasowego wymogu progu dochodowego. Za ten postulat nie dajemy żadnych dodatkowych punktów, bo to bezpośrednia zrzynka z Biedronia. Po drugie – wyższe emerytury. Tu już nieco inaczej niż u wiosennych – zamiast minimalnej kwoty emerytury, Polacy mają dostać bardziej swojskie trzynastki, +10 punktów dla Kaczyńskiego za odwołanie się do tradycji górniczej. Po trzecie – przywrócenie połączeń pekaesowych, które zostały zlikwidowane… za rządów PiS-u. Tu za nieco zakamuflowaną autokrytykę dajemy dodatkowe 5 punktów. Po czwarte – niższy PIT dla mało zarabiających. Mało konkretnie, Biedrońka i spółka zapowiedzieli podniesienie kwoty wolnej od podatku i związanie jej z płacą minimalną, -10 dla Kaczyńskiego za brak konkretów.

Biorąc pod uwagę to, że Wiosna wcześniej zerżnęła lwią część swojego programu od Razemków, a fragmentami nawet od PiS-u, to mamy tu do czynienia z szaloną spiralą zrzynkocepcji. Czy Koalicja Obywatelska pójdzie w ślady innych partii i też przeklei programy konkurencyjnych partii? Czy spirala programowych zrzynek zostanie zatrzymana, czy może w wyborach wystartują partie z identycznymi programami, a różniące się jedynie nazwami?

Któż to może wiedzieć. Jedno jest pewne – robi się ciekawie.

Źródło[edytuj]