NonNews:Połączenie Ronaldinho i Messiego

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

2 maja 2007

Zawodnik FC Barcelony, Bojan Krkic, bo o nim mowa, pochodzi z Serbii, jego mama jest jednak KATALONKĄ (od takiej krainy w Hiszpanii) i dlatego reprezentuje on tamten kraj. Wielu ludzi mimo to, sądzi, iż jest to połączenie Ronaldinho z Leo Messim. Idioci.

No przecież jego ojciec jest hiszpanką, a matka Serbem, więc o co chodzi? Jakie połączenie? Kurde, ech, ojciec jest Serbem, a matka Hiszpanem... No ale jakie połączenie? Ke? Pytam, bo nie wiem – odpowiedział nam fan Blaugrany na pytanie o zasadność stwierdzenia określającego Krkicia mianem połączenia Roniego z Mesiem.

16-letni Bojan w młodzieżowych drużynach „Barsy” zdobył od 1999 już 900 goli, co daje średnią 3 bramek na mecz. Zaczął strzelać jako 8-latek i jeszcze nie przestał... To połowa jego życia. Porównajmy to więc z naszymi rodzimymi warunkami. Ach, nawet nie ma czego porównywać. Nasi gracze zaczynają strzelać z reguły w wieku ok. 3 razy starszym niż Krkic i kończą po pół roku intensywnych polowań. No i źle, bo tak być nie powinno. Ale zdarzają się również wyjątki (Grzegorz Rasiak, Zbigniew Boniek – przyp. red.).

Młody został gwiazdą Euro U-17 w 2006 roku, gdzie z pięcioma bramkami został królem strzelców turnieju, choć nie miał jeszcze skończonych 16 lat i grał po 45 minut w meczu. Pozazdrościć.

Kto odkrył Krkica? Są różne teorie. Może „skołci” Barcelony? A może twórcy Football Managera, dając mu więcej jedynek niż zer przy umiejętnościach? Ja, bo ściągnąłem go w FM-ie do swojej drużyny? Czy też może jego ojciec, bo zapisał go do szkółki piłkarskiej FC?

Klub z Barcelony planuje w najbliższym czasie wprowadzić badania prenatalne, pod kątem rokowań płodu co do predyspozycji piłkarskich, by w przyszłości nie uciekł mu już żaden wielki talent.

Źródło[edytuj]

  • "To połączenie Ronaldinho z Messim", Onet.pl, 2 maja 2007.