NonNews:Polaków będzie jak królików

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pracownicy Ministerstwa żywo zaangażowali się w akcję

8 listopada 2017

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowy spot, w którym zachęca Polców i Polaki Polaków i Polki do rozmażania się jak króliki.

Jeśli chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem, co mówię, ojciec miał nas sześćdziesięcioro troje! – opowiada królik w spocie telewizyjnym.

Niestety nie udało nam się rozmówić z rzeczonym przedstawicielem gatunku Oryctolagus cuniculus. O komentarz poprosiliśmy autorów reklamy.

Nooo, dostaliśmy z góry jasne polecenie: „mają się rozmażać jak króliki”, no to zrobiliśmy reklamę jak pan minister kazali – tłumaczy pracownik Ministerstwa Zdrowia. – Sprawdziliśmy w Wikipedii po ile sztuk rozmnażają się króliki i wyszło nam 63. Minister mówił też coś, że w przyszłym roku wejdzie ustawa regulująca minimalną ilość potomstwa. Nie wiem jak Pan, ale ja już się zabrałem do roboty, hehe.

Warto też zwrócić uwagę na aspekt gospodarczo-patriotyczny spotu. W klipie pojawia się kapusta, która jak wiadomo jest jednym z narodowych warzyw Rzeczpospolitej Polskiej. Według wstępnych wyliczeń, 2,7 miliona złotych wydanych na reklamę ma się wkrótce zwrócić przez wyższe wpływy z podatków ze sprzedaży kapusty. Nie wiadomo, czy zostały wliczone zwiększone koszty programu 500+, ale jesteśmy pewni, że politycy o tym pomyśleli.

Miłego rozmnażania kicania obywatele!

Źródło[edytuj]