NonNews:Polska: Wykupywanie mieszkań za złotówkę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

30 lipca 2007

Jak dowiadujemy się z telewizji, niektórzy mieszkańcy mieszkań spółdzielczych już teraz mogą wykupić swoje mieszkania za 5 zł.

Ludzie, którzy już wcześniej wykupili swoje mieszkania, twierdzą, że zapłacili za dużo i się na to nie zgadzają. Powodem tego całego absurdu jest to, iż wiele mieszkań po ludziach wyjeżdżających na Wyspy i czasem do Chicago po prostu się zwolniło. Rząd zamierza też zlikwidować spółdzielnie mieszkaniowe i zburzyć wszelkie ich pomniki. Być może zostanie także postawione Muzeum Spółdzielni w Warszawie. Drugim powodem jest obniżka cen mięsa w Tesco ("Myślałem, że ten kurczak jest świeży, w testamencie chcę, aby mój kochany syn wziął moje mieszkanie", ale koleś sprzedał mieszkanie i to spowodowało obniżenie cen mieszkań). Ostatnim powodem są biedne spółdzielnie, których nawet na drzewko nie stać, o utrzymywaniu mieszkań nie mówiąc.

Od tego czasu odnotowano ponad 200 przypadków, gdzie nastolatki prosiły swoich rodziców o pieniądze „na lody”. Chwilę później uciekali z domu.

Źródło[edytuj]

  • Fakty TVN, 30 lipca 2007.