NonNews:Rasiak: Cannavaro piłkarzem roku

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rasiak przyznał nagrodę

18 grudnia 2006

Kapitan Włoskiej kadry piłkarskiej, która po meczu z Francją w finale tegorocznych mistrzostw globu wywalczyła złoty medal – Fabio Cannavaro – został wybrany przez Rasiaka najlepszym piłkarzem tego roku. To kolejna grudniowa nagroda 33-latka po tym, jak został zwycięzcą plebiscytu France Football, a także najlepszym piłkarzem wg FIFA.

Grzegorz wyłonił zwycięzcę podczas wielkiej gali piłkarskiej 18 grudnia w Southampton. Fabio wyprzedził Ronaldinho (zwycięzcę dwóch poprzednich imprez), Zidane'a (który zakończył karierę po finałowym spotkaniu MŚ), a także samego Rasiaka, który, jak dobrze wiemy, nie byłby w stanie przyznać nagrody samemu sobie.

Urodziłem się 13 września 1973 roku w Neapolu. Na boisku gram jako obrońca. Mam 176 cm wzrostu i 75 kg wagi. Występowałem w Napoli, Parmie, Interze Mediolan, Juventusie Turyn i obecnie w Realu Madryt, a w 105 występach reprezentacyjnych zdobyłem jedną bramkę. Zostałem mistrzem świata. Nagroda ta jest uwieńczeniem moich wcześniejszych dokonań. Powiem krótko: należała mi się – skomentował zdobycie nagrody zwycięzca.

Wybór Cannavaro wzbudził wiele kontrowersji. Najliczniejszą grupą sprzeciwu z decyzją są onetowcy, którzy zgodnie twierdzą, że nagroda powinna spoczywać w dłoniach Ronaldinho, ponieważ liczą się tylko: zęby, opaska i dobra gra w reklamach. Organizator imprezy nie zdecydował się wypowiadać w tej sprawie.

Źródło[edytuj]

  • Cannavaro piłkarzem roku, Onet.pl, 18 grudnia 2006.