NonNews:Reggae na lodzie 2

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

3 lutego 2010

Jeśli do trzech razy sztuka, to John Candy w końcu zdobędzie złoto

JAMAJKA, Indie Zachodnie – dziś w Indiach Zachodnich dzień radości i wielkich nadziei. Otóż całe terytorium Indii Zachodnich dowiedziało się, że słynna jamajska czwórka bobslejowa powróci do rywalizacji na Igrzyska w Kanadzie!

Wszyscy rastafarianie nie posiadają się wręcz z radości. Wszyscy pamiętamy wspaniałe występy Jamajczyków na Zimowych Igrzyskach w Kanadzie 1988 i Francji 1992. Występ w Kanadzie został uwieczniony w filmie Reggae na lodzie (ang. Cool runnings) z wspaniałą rolą Johna Candy'ego, który zagrał tam samego siebie, czyli trenera reprezentacji Jamajki. I właśnie John Candy postanowił przywrócić Jamajczyków do gry.

Myślę, że będzie dobrze. Co prawda to trochę inni zawodnicy niż dwadzieścia lat temu, ale nie o to chodzi, nie? – powiedział John Candy.

No właśnie, chodzi o to, że wedle założeń Johna Candy'ego, jamajscy sprinterzy powinni uzyskać taką przewagę przy rozpychaniu boba, że powinni zdobyć złoto. W Kanadzie i Francji się nie udało, ale historia zatacza koło i znów w Kanadzie Jamajczycy będą mogli pokazać na co ich stać.

Gwoli ścisłości – w Calgary Jamajczycy się rozbili a w Alberville wyprzedzili aż pięć (!) ekip.

Źródło[edytuj]