NonNews:Rosja: Koniec z pietruszką

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czy prohibicja pietruszkowa rozszerzy się na inne kraje?

4 czerwca 2011

Rosja wchodzi w kolejny etap walki z przemysłem narkotykowym. Naczelny lekarz właśnie wydał wojnę pietruszce – śmiertelnie groźnej substancji, która coraz poważniej zagraża trzeźwości rosyjskiego społeczeństwa.

Pietruszka to śmiercionośny i bardzo silnie uzależniający narkotyk. – oświadczył na zwołanej specjalnie konferencji prasowej – Zawiera apiol, nieaminowy prekursor 2,5-dimetoksy-3,4-metylenodioksyamfetaminy. Już sama nazwa powoduje halucynacje, utratę sprawności psychoruchowej oraz utratę kontroli nad własnym zachowaniem.

Pietruszka już została wpisana na listę substancji narkotycznych. Plantatorzy mają niewiele czasu, by zwinąć interes i zatrzeć wszelkie ślady.

Wkrótce milicja policja zacznie naloty sklepów i plantacji, w których mogło dojść do produkcji i obrotu nielegalną substancją. – zapewnia naczelny lekarz Rosji – Również osoby uprawiające pietruszkę w domach i przydomowych ogródkach nie mogą spać spokojnie. Będziemy z całą surowością karać każdego, kto świadomie będzie używać tej substancji.

Czy akcja rosyjskich władz znajdzie poklask w innych krajach?

Zapewniam państwa, że nikt, kto naraża życie innych ludzi, zwłaszcza młodych, na niebezpieczeństwo, nie może liczyć na wyrozumiałość. – odparł zagadnięty przez dziennikarzy NonNews Donald TuskWkrótce podejmiemy działania mające na celu sprawdzić, czy w warzywniakach nie sprzedaje się narkotycznych substancji. Nie będzie litości dla tych, którzy życie młodych obiecujących ludzi chcą zamienić w piekło uzależnienia.

Co na to konsumenci pietruszki?

Staaary! Ja to po pietruszce to ja mam taką jazdę, żo normalnie kosmos, typie. – opowiada Wojtek, uczeń 2. klasy gimnazjumWłaśnie kupiłem pół kilo pietruszki, ostro sobie z ziomkami zabalujemy. Jutro zdam relację z tripa, hehe.
Jutro? Chyba za tydzień, hehe. – dorzuca jego kolega, Maciek – Będzie impra na całego, a policja niech się odpieprzy od naszej pietruchy!

Już w poniedziałkowych Rozmowach w Toku: Zjadł pietruszkę – myślał, że jest chrobotkiem reniferowym!

Źródło[edytuj]

  • Onet, 4 czerwca 2011.