NonNews:Rosjanie przepowiadają koniec świata

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kryć się! Koniec świata jest blisko!

14 sierpnia 2017

Rosjanie są już pewni – koniec świata nastąpi 19 sierpnia tego roku.

Nad Kalifornią pojawiła się ogromna chmura burzowa, która ma zwiastować nadchodzącą zagładę. O szczegółach pisze Moskiewski Komsomolec. Koniec świata został przepowiedziany przez świętą Matronę Moskiewską, która wróżyła, że w bliżej nieokreślonej przyszłości nastąpi zagłada całej Ziemi. Zwiastunem apokalipsy miała być właśnie gigantyczna chmura. Autentyczności tej przepowiedni dodaje fakt, że ta sama święta przewidziała II wojnę światową i to, że umrą podczas niej radzieccy żołnierze.

Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie treści przepowiedni. Według św. Matrony ludzie padną na ziemię o zachodzie i powstaną o wschodzie. Nie mamy zupełnej pewności, czy to aby na pewno zwiastun końca świata, czy po prostu Matrona opisywała bardzo dosłownie stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, znany szerzej jako sen.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać koniec świata i czy ostatnie sprzeczki pewnego koreańczyka z czołowym amerykańskim budowniczym murów będą miały coś z tym wspólnego. Jednego jesteśmy pewni – nad Warszawą jest czyste niebo i na razie nie mamy powodów do obaw.

Źródło[edytuj]