NonNews:Strajk włoski na lotniskach

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

17 lipca 2007

Nieciekawie zapowiada się środa 18 lipca we włoskich portach lotniczych. Związek zawodowy włoskich pilotów i stewardess Aereo Maccherone Italiano Unione zapowiada na ten dzień całodobowy strajk włoski.

Powodem tego protestu mają być pogarszające się warunki pracy oraz niewystarczający system ulg i świadczeń. Wszyscy piloci narzekają na wprowadzony niedawno obowiązek wykupywania przez nich biletów na przeloty pilotowanymi przez nich samolotami. Twierdzą, że przyznana im trzydziestoprocentowa zniżka na owe bilety jest za niska i powinna mieć wartość co najmniej 45%. Dodatkowo żądają objęcia ich systemem wydawania posiłków na pokładzie. Argumentują to trudnościami jakie sprawia ich żonom próba zapakowania „na drogę” porcji spaghetti w sposób umożliwiający umieszczenie jej w teczce. Stewardessy występują natomiast o redukcję pensji i wydłużenie godzin pracy, albo na odwrót. Nie ustaliły jeszcze poprawnej formy żądań.

Planowany na jutro strajk może w poważny sposób zakłócić transport pasażerski we Włoszech. Już dzisiaj właściciele firm przewozowych dysponujących autobusami zacierają ręce. Poważne przygotowania robią także właściciele samochodów do transportu bydła i trzody chlewnej. Oni również liczą na zysk w sytuacji, gdyby gotowana do akcji liczba autobusów była nie wystarczająca. Na pasażerów planujących podróż zamorską będą czekać pospiesznie ściągane do portów barki, kontenerowce, kajaki, a nawet dmuchane materace. Każdy chce skorzystać na nieszczęściu bliźniego.

Źródło[edytuj]