NonNews:TVP kradnie grafiki z Nonsensopedii

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Skocz do: nawigacja, szukaj

11 stycznia 2019

My również nie wierzymy w tytuł tego NonNewsa, ale taka jest prawda – TVP podwędziło jedną z naszych grafik do wykorzystania w animacji propagandowej humorystycznej.

Fabuła filmiku zatytułowanego Metoda „na siema” opisuje chytry plan Hanny Gronkowiec-Walczy – wysyła ona zmechanizowanego Owsiaka na misję pozyskiwania pieniędzy do swych niecnych celów. Sama fabuła zasługuje na oddzielnego newsa (a może i Oscara), ale nas interesuje kupa forsy przytachana przez Owsiaka Hance. Przyjrzyjmy się jej bliżej:

Hmm…

A cóż to takiego tam, o, w rogu kupki?

Zoom, enhance, zoom, enhance!

Wygląda znajomo…

Tak, to banknot dwustuzłotowy. No, prawie, bo zamiast trójkąta w rogu ma gwiazdę Dawida, Zygmunta Starego zastąpił sam Lech Kaczyński, Narodowy Bank Polski stał się Wolski, a złotówki zostały wyparte przez eurokaczki. Skąd wiemy to tak dokładnie?

Kopia 200 zł kopia.jpg

Stąd. To banknot dwustuzłotowy przerobiony przez użytkowników Nonsensopedii M.stibbons i Kracok w 2010 roku.

Animacja o Owsiaku i Hance wyszła spod ręki pani Barbary Pieli. Pani Basiu – gratulujemy gustu! Cieszymy się, że nasze przeróbki trafiają do tak wpływowych i poważnych mediów jak TVP. Następnym razem proponujemy też bliżej przyjrzeć się kopiowanej grafice, bo tym sposobem żart o Kaczyńskim nieznającym słów hymnu państwowego trafił do mediów narodowych. A że OKO.press ma do Pani pretensje o antysemityzm? Cóż, nie nasza wina. Życzymy dalszych sukcesów w karierze podkradania cudzej pracy i mamy nadzieję, że zdobyte u nas doświadczenie pozwoli uniknąć kolejnych wpadek – polecamy się na przyszłość!

Źródło[edytuj]