FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

NonNews:Użytkownicy Nonsensopedii pod lupą prokuratury

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy

11 kwietnia 2014

Nowe rewelacje upublicznione przez zespół Antoniego Macierewicza. Tym razem śledczy wzięli pod lupę nastroje w kraju, usiłując ustalić, czyją winą jest zmniejszający się procent ludzi wierzących w Zamach Smoleński.

Tuż po dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 Antoni Macierewicz ujawnił, że do listy wrogów narodu, usiłujących poprzez pranie mózgu zmienić patriotyczne postrzeganie wśród młodych ludzi, prócz Gazety Wyborczej i TVN dołączył również humorystyczny portal „Nonsensopedia”.

Zgodnie z naszymi ustaleniami, serwis ten, zasłaniając się swoją „opcją”, fałszuje historię, opisując Katastrofę Smoleńską jako wypadek, ironizuje na temat naszych ustaleń związanych z niemożnością spowodowania katastrofy przez uderzenie w brzozę, a ponadto szydzi z Polski i wszelkich wartości patriotycznych – mówi Antoni Macierewicz.

Nowowybrana przewodnicząca Podzespołu ds. Walki z Nonsensowną Propagandą, Elżbieta Kruk, tak opisuje dalsze kroki, które zostaną podjęte przez Zespół: …szsze państwa, to nie jest tak… pottrafie ssoś tam, ssoś tam… sessopedia… …staną podjęte chroki…

Dość lakoniczną wypowiedź przewodniczącej rozszerza jej zastępca – Anna Fotyga: Wobec tak rażącego naruszenia wszelkich norm społecznych przyjętnych w naszym kraju, złożymy donos do prokuratury, dotyczący obrazy symboli narodowych oraz śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodatkowo donos dotyczył będzie przygotowań do ataku terrorystycznego, albowiem uważamy, że propaganda taka służy wypraniu mózgów młodzieży i zmianę ich w armię podległych, posłusznych żołnierzy, którzy za nic mają wartości i patriotyzm. Postaramy się, by pełnoletni użytkownicy portalu odpowiedzieli za swoje czyny, natomiast niepełnoletni zostali oddani pod dozór kuratorów i – jeśli jest na to szansa – wyedukowani tak, by wrócili na patriotyczną ścieżkę myślenia.

Na tym kończymy relację z konferencji i przy okazji przypominamy o Akcji 1%.

Źródło[edytuj]