NonNews:W Lublinie tankują samochody powietrzem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Już wkrótce taki widok stanie się rzadkością

27 grudnia 2017

Przyszłość już dziś! W Lublinie trwają testy nowej metody napędzania samochodów.

Mieszkańcy stwierdzili, że wydatki na LPG są już i tak za duże i postanowili używać sprężonego powietrza jako paliwa. Ta innowacyjna technologia już niesie za sobą pierwsze ofiary. Pewien 19-latek postanowił sprawdzić czy zadziała to w silniku diesla. W tym celu podłączył rurę od stacyjnego odkurzacza przemysłowego do wlotu paliwa… z wiadomym skutkiem. Zapytany o intencje, mężczyzna odpowiada:

Myślę sobie, że jak ludzie jeżdżą na gazie, to czemu nie spróbować na powietrzu? Może to tylko kolejny spisek koncernów naftowych, żeby ludzie dalej wydawali pieniądze na benzynę? W końcu ktoś musi zaryzykować i to sprawdzić. Chwało przybywaj!

Zapytaliśmy się ekspertów, czy takie rozwiązanie w ogóle jest możliwe:

Oczywiście że jest. Sugerujemy jednak użycie kompresora zamiast odkurzacza. Poza tym, silnik diesla nie jest przystosowany do tego rodzaju zasilania. Lepiej poradziłby sobie silnik z zamontowaną instalacją LPG.

Tesla zapowiedziała produkcję kilku prototypowych silników pneumatycznych na potrzeby testów. Wszystkich domorosłych naukowców-konstruktorów prosimy jednak o powstrzymanie się od powtarzania prób i poczekanie na dalszy rozwój technologii. Pozwólmy zająć się tą sprawą specjalistom.

Źródło[edytuj]

  • TVN24, 27 grudnia 2017.
  • Przedjutrze, 27 grudnia 2017.