NonNews:Wejsznoria napada na Białoruś

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dzielni wejsznorscy żołnierze na froncie

14 września 2017

Białoruś została zaatakowana przez koalicję trzech parszywych państw Zachodu: Wejsznorię, Besrabię i Lubenię.

Wstrętni agresorzy napadli na Białorusinów jednocześnie z trzech stron. Na całe szczęście na pomoc przybył Władimir Putin wraz ze swą świtą. Nasz korespondent udał się w sam środek działań wojennych, które odbywają się pod kryptonimem Zapad '17, który ma symbolizować rychły upadek zdemoralizowanej cywilizacji Zachodu.

Co ciekawe, wejsznorski MSZ opublikował informację, że kraj wcale nie ma agresywnych zamiarów.

To jakaś pomyłka panie Łukaszenka! Nie mamy żadnych złych zamiarów, po prostu chcieliśmy podpiąć Białoruś światłowodem do internetu, żeby podzielić się z naszymi braćmi zza granicy najświeższymi memami – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez Vajšnoryju Ministarstvo Vanjskih Poslova.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że NATO w trybie pilnym planuje zebranie państw członkowskich, na którym zdecyduje czy rozważyć wprowadzenie możliwości rozważania sankcji wobec Białorusi. Zebranie zaplanowano na najbliższy możliwy termin, czyli 30 lutego 2032 roku. Niezależnie od decyzji NATO, polska Obrona Terytorialna jest już w pełnej mobilizacji i wyposażona w nowoczesną broń jedzie pociągiem w kierunku granicy polsko-białoruskiej. Życzymy powodzenia na froncie.

Źródło[edytuj]

  • Przedjutrze, 14 września 2017.