FotoŁowca 2020
Zostały już tylko 3 dni do końca FotoŁowcy 2020! To ostatnia szansa by wrzucić zabawne zdjęcie i zdobyć tytuł FotoŁowcy 2020!

Nonsensopedia:Archiwum/pisarze

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ArturVonFornal – pierwszy Wielki pisarz i zdolny rysownik, którego artykuły biły i do dzisiaj biją rekordy popularności w internecie, a niekiedy nawet poza nim. Opisywanego twórcę można bez wstydu nazwać geniuszem i oddać mu najlepsze miejsce w panteonie sław.

Jeśli czytaliście tak sławne artykuły jak Emo albo Ludzki żywot, to musicie wiedzieć, że to on je stworzył. Bowiem kluczem do sukcesu Artura była nie tylko znajomość aktualnych trendów, ale też zdolność obserwacji i przekucia tego w dowcipne oraz świetne artykuły. Do tego potrzebny jest przecież wielki talent. To jedna z osób niezastąpionych, których ciętego żartu i kreatywności nie można podrobić. Dzisiaj niestety nieaktywny, jednak wszyscy użytkownicy muszą przyznać, że duch jego twórczości wciąż unosi się w powietrzu i patronuje kolejnym pokoleniom pisarzy na Nonsensopedii.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami

Del Pacino – pisarz skryty, małomówny, kojarzący się ze smutnym panem w czarnym płaszczu, posiadacz rzadkiej umiejętności tworzenia zabawnych zdań wielokrotnie złożonych. Jeden z niewielu nonsensopedyjnych twórców, który emocje wzbudzał jedynie twórczością, a nie własną osobą.

Między wierszami można wyczytać, że umiał się bujać na dyskotekach szkolnych, wielokrotnie się oświadczał z pozytywnym skutkiem, kochał się w pani od geografii, miał szóstkę z wuefu, pisał CV dla absolwentów zawodówek, podglądał życie biurw i monitorów, po wielokroć rozgrywał zwycięskie mecze w hokeja i co najważniejsze, miał jeszcze czas, by zdobyć piłkę do koszykówki z autografem Gagarina. W dodatku sam ją podpisał jego nazwiskiem. W pogoni za jakimikolwiek informacjami o osobie Dela chcemy Wam podarować wybór jego haseł. Poznajcie twórczość człowieka pobłogosławionego przez samego Wayne'a Gretzky'ego.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami

Emdegger – barwny surrealista o twardym charakterze i ponadprzeciętnej inteligencji, co zresztą widać w jego pracy. Jego twórczość, w której właściwie brak dzieł słabych, pokazuje styl nie do podrobienia, a przy tym wygląda jak zaproszenie do szalonej zabawy z czytelnikiem.

Pisarz ten opanował do poziomu mistrzowskiego mieszanie intelektualnego humoru z łatwo kojarzonymi motywami. Dzięki temu wśród jego odbiorców znajdą się osoby nie tylko wymagające, ale też ci, którzy śmiech traktują lekko jak czekoladkę. W każdym tekście wylewają się litry surrealizmu i absurdu (np. Koleją przez Saharę), również w tematyce tak pozornie odmiennej jak Armia Czerwona czy Nieznany sprawca ukazujące zarazem obszerną wiedzę autora. Dlatego twórczość Emdeggera potraktujcie jak menu w restauracji, gdzie wybieracie upatrzone danie, które pożera się w chwilę i delektuje się tym połączeniem różnych motywów i humoru, a które do tego zawsze charakteryzuje unikatowy smak.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami

Ptok Bentoniczny – najwybitniejszy w historii Nonsensopedii pisarz operujący humorem sytuacyjnym, jednak co paradoksalne, największe uznanie przyniosły mu dzieła, w których od tej formy uciekał, mimo że wielu często zarzucało mu pisanie sztampowe. Jednocześnie niezwykle płodny twórca, autor ponad 200 artykułów, które wykreowały jego niekwestionowaną legendę.


Katalog prezentowanych tekstów jest niezwykle obfity. Od smaczków lingwistycznych w rodzaju Engrish po zakamuflowane wysokiej próby konceptualnym humorem poradniki dotykające spraw wiary. Ptok Bentoniczny był twórcą nie tylko, jak wspomniano płodnym, ale także niesamowicie wszechstronnym. Godził w swoich tekstach pisanie o sporcie, Bogu (i jego braku), języku i polityce. Wszystko ze znakomicie wygraną kartą kpiny i iskrzeń sytuacyjnych, za które czytelnicy go uwielbiali. Prezentujemy zatem Wam, drodzy Czytelnicy, wymienione dzieła człowieka nieszablonowego i poszukującego z kultową Planetą Mołdawią na czele.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami

Terrapodian – czarodziej słowa pisanego spod znaku czarnego humoru. Zainspirowany dokonaniami grupy Monty Pythona, psychodeliczną literaturą i muzyką, tworzy własny, unikatowy zbiór artykułów.


Jego poradnik o tym jak poruszać się po meandrach biurokracji stał się, można to spokojnie powiedzieć, pozycją klasyczną. Zaprezentowany Wam katalog pozycji Terrapodiana obejmuje jednak nie tylko propozycje niszowe, ale także zwyczajne z pozoru teksty jak Bocian. Wszystkie tak samo tajemnicze, nieprzeniknione, świadczące o pulsującym intelekcie autora. Przede wszystkim jednak niezmiennie zabawne i pouczające czytelnika o tym, że świat, jaki zastał nie zawsze pozwala na optymistyczną refleksję.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami

Vae – pisarz, który swój niepospolity talent wykorzystywał w artykułach nadzwyczaj rzadko, ale jeśli już to robił, akcentował to niesamowicie silnie. To właśnie on jest autorem kultowego wśród czytelników hasła o grze Tibia.
W swojej twórczości koncentrował się przede wszystkim na rozwijaniu serwisu informacyjnego Nonsensopedii, posługując się niesamowicie lekkim i pełnym wdzięku humorem i świetną obserwacją zjawisk społecznych, które wyśmiewa z właściwym sobie absurdem. I to wiadomości jak niezapomniany raport z dziur na polskich drogach oraz czwórka najlepszych dzieł medalowych zostaną Wam zaprezentowane.

Zapraszamy do lektury!
Weekend z pisarzami