Edytujesz „Nonsensopedia:GrafoManiak”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 4: Linia 4:
Każda kolejna edycja konkursu ma niezmiennie (rzadko zmieniane) zasady.
Każda kolejna edycja konkursu ma niezmiennie (rzadko zmieniane) zasady.


# Łączny czas trwania konkursu to trzy tygodnie. Zwyczajem przyjęło się rozpoczynać go w ostatnią niedzielę miesiąca. Pierwsze dwa tygodnie to czas na napisanie artykułów, a w ostatnim, trzecim tygodniu ocenia się artykuły.
# Konkurs trwa łącznie trzy tygodnie. Dwa tygodnie to czas na napisanie artykułów, trzeci tydzień – sędziowie dokonują oceny i następuje ogłoszenie listy zwycięzców.
# Sędziowie to osoby, które wyraziły chęć oceniania w odpowiednim wątku na forum.
# Konkurs jest podzielony na trzy kategorie: najpotrzebniejsze (pierwsza trzysetka z listy potrzebnych), wiedza powszechna, niszowe.
# Konkurs jest przeprowadzany w trzech kategoriach: najpotrzebniejsze (pierwsza trzysetka z listy potrzebnych; wcześniej pierwsza setka), wiedza powszechna, niszowe.
# Oceny dokonują sędziowie – po trzech na każdą kategorię. Sędzią zostaje użytkownik, który wyraził chęć brania udziału w ocenianiu kategorii, jaką wybrał, w odpowiednim wątku na forum.
# Sędzia nie może pisać artykułu do kategorii, w której sędziuje. Gdy sędziuje wszystkie kategorie – nie może brać udziału w całym konkursie.
# Użytkownik nie może pisać w tej kategorii, w której sędziuje.
# Poprawki do tekstów w brudnopisach dokonują jedynie ich twórcy – każdy pisze samodzielnie.
# W przypadku, gdy jeden z sędziów nie dokona oceny na czas, a termin upływa, wzywany jest rezerwowy sędzia, który dokonuje oceny w ciągu dnia ogłoszenia wyników. Przekroczenie tego dnia jest równoznaczne z nieuwzględnieniem oceny sędziowskiej i przeliczenie wyniku z zebranych danych.
# Sędzia rezerwowy nie może brać udziału w żadnej kategorii – w celu wyeliminowania zbieżności, jakie opisuje punkt 4. niniejszych zasad.
# Zmiany w tekście artykułu dokonuje jedynie jego autor – wszelkie poprawki, nawet drobne, niebędące umieszczone z konta twórcy będą wycofywane.
# Wybór tematu dokonuje się metodą ''kto pierwszy, ten lepszy''. Dwie osoby nie mogą pisać jednego hasła.
# Wybór tematu dokonuje się metodą ''kto pierwszy, ten lepszy''. Dwie osoby nie mogą pisać jednego hasła.
# Artykuły niedokończone w chwili zakończenia wymaganych dwóch tygodni nie mogą być poprawione.
# Artykuł zostaje automatycznie zdyskwalifikowany, jeśli autor w ciągu dwóch tygodni nie umieścił go w swoim brudnopisie (bądź innej podstronie usera).
# Artykuły, których nie napisano są automatycznie dyskwalifikowane.
# W przypadkach ewidentnego naruszenia punktu 7. niniejszych zasad artykuł może zostać zdyskwalifikowany.
# Inne przypadki dyskwalifikacji mogą dokonywać sędziowie na wniosek jednego z nich, podejmując decyzję w głosowaniu jawnym większością bezwzględną przy głosowaniu całego składu sędziowskiego (włącznie z sędzią rezerwowym). Głosowanie odbywa się na forum, w wątku zbiorczym dla kandydatów na sędziów.
# Artykuły niedokończone nie mogą zostać poprawione w chwili, gdy mija termin składania gotowych prac konkursowych.
# Zapisów dokonuje się na odpowiedniej stronie, przy czym zapisać się można w każdej chwili, nawet na godzinę przed zakończeniem części pisarskiej.
# Autor artykułu może wycofać się z konkursu w każdej chwili, za wyjątkiem okresu oceniania – wtedy prace automatycznie przechodzą do oceny.
# Sędziowie dokonują oceny za pomocą {{s|Pee Review Table}} w poszczególnych kryteriach, wystawiając oceny w skali dziesięciostopniowiej. Sędziowie nie mogą wystawić oceny cząstkowej niższej niż 0 (ujemnej), bądź wyższej niż 10. Maksymalna suma punktów z oceny jednego artykułu wynosi 50.
# Miejsce w klasyfikacji generalnej wylicza się wg wzoru na procent: {{u|2(s<sub>1</sub> + s<sub>2</sub> + s<sub>3</sub>)|3}} gdzie s<sub>1</sub>, s<sub>2</sub> i s<sub>3</sub> to oceny sędziów.
# Procent zaokrągla się zawsze w dół, podając go z dokładnością do jedności (bez przecinków).
# W przypadku remisu w klasyfikacji generalnej artykuły o podobnym procencie zajmują to samo miejsce ''ex aequo''.
# Zwycięskie artykuły to te, które uplasowały się na pięciu pierwszych miejscach.


== Problematyka oceniania ==
== Problematyka oceniania ==
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: