FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

O.S.T.R.

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Ostrowski)
Ostry jest ostry

O.S.T.R. (właśc. Adam Ostrowski, ur. 15 maja 1980 w Łodzi) – polski raper, który chciał grać jazz, ale nie było mu dane. Jego drogę muzyczną ukształtowała kaseta, którą przysłał mu wujek. Młody Adaś chciał jazz, dostał rap, a sąsiedzi już wkrótce rozpoznali w nim przestępcę. Karierę rozpoczął po nagraniu utworu Kochana Polsko, w którym opowiada o ojczyźnie widzianej oczami Kochana, kolegi ze składu Tabasko, którego wkręcił do tej branży. O.S.T.R. odbił sobie feralną kasetę, nagrywając płyty Jazz w wolnych chwilach (rył wtedy w Anglii) i Jazzurekcja. Z Kochanem koncertuje do dziś. Często zakłada zielony dres i stary kaszkiet.

Cechy twórczości[edytuj • edytuj kod]

O.S.T.R. w swoich utworach porusza rozmaite tematy, od palenia lolków (LWC – HollyŁódź), negatywnych opinii o rządzie (A.B.C. – Masz to jak w banku) i mediach (Sram na media – Tabasko), po trudność wzrastania i życia codziennego (Ból doświadczeń, Miejska ślepota – Tabasko). Można go nazwać swoistą fabryką albumów, jednakowoż z małym zastrzeżeniem – każda produkcja jest unikatowa, nie do podrobienia i nie ma cech produktu masowego. Poprzez podróż po jego wydawnictwach, słuchacz dostrzega dojrzewanie artystyczne artysty pod względem artystycznym i jego ucho wychwyci ukryty artyzm w tekstach tego rapera uważanego za brzydkiego, chociaż żonie się podoba (Zobacz, co mówią – O.C.B).

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Jak sobie kupicie, będziecie mieli komiks
  • Liczba wydanych albumów jest tak duża, że chcąc skompletować kolekcję, przeciętny, niezarabiający fan pójdzie z torbami.
  • Niektórzy fani po koncertach mają do Ostrego pretensje, że ten nie daje im swojej czapki z daszkiem.
  • U fanów Mody na sukces posiadany przez Ostrego samochód może wzbudzić uczucie sympatii (Subaru Forester).
  • O.S.T.R. jest autorem soundtracku do filmu Galerianki. Sample można odnaleźć na albumie O.C.B.
  • W jednym z utworów promuje picie mleka i spożywanie nabiału, dyskryminując przy tym takie znane marki jak Bonduelle.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: