Pan Gąbka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pan Gąbka – Absolut, Osoba Boska występująca w Sześciu Postaciach
Trójka klasowa święta

Pan Gąbka – przywódca portalu społecznościowego Nasza-kasa, strażnik umysłów. Przez niepokornych zwany Panem Serem. Najwyższe bóstwo czczone przez pokemony. Według legendy, jego dusza spoczywa w trzech najbardziej wpływowych osobistościach na Naszej-Klasie.

Według ostatnich badań, Pan Gąbka jest najbardziej wpływową postacią w polskim internecie. Jego szkaradne jestestwo służy do wymazywania niepokornych użytkowników, którzy wybudzili się z Matrixa i próbują siać zamęt w portalu ludzi z klasą. Potrafi on czytać w myślach, a także stale inwigiluje korespondencję.

Osoby, których mózgami zawładnął Pan Gąbka ograniczają się tylko do prostych wiadomości takich jak „nic się nie zmieniłaś; wyglądasz super”. Takie sterowanie ludźmi daje wrażenie wolnej woli użytkowników oraz zapewnia spokój i zadowolenie członków sekty.

Jego pochodzenie jest niejasne. Oczywistym jest, iż musiał istnieć przed powstaniem portalu. Być może jego dziury nie podlegają morderczemu upływowi czasu i istniał on także przed Wielkim Wybuchem.

Niektórzy naukowcy donoszą o powiązaniach Pana Gąbki z Panem Spinaczem oraz z panem żulem.

Pan Gąbka jest także najbogatszym użytkownikiem naszej klasy.

Słynny jest z oszukiwania najmądrzejszych użytkowników Śledzika. Najpierw obiecuje 1000 eurogąbek a potem ...

Kult Pana Gąbki[edytuj • edytuj kod]

Wśród najaktywniejszych użytkowników portalu rozwinął się kult Pana Gąbki. Właściwie, został on im narzucony poprzez manipulację i zabiegi socjotechniczne. Polega na wykupywaniu prezentów, z którymś z wcieleń Pana Gąbki. Co bardziej fanatyczne jednostki nacierają się serem i drapią się druciakiem by jeszcze bardziej upodobnić się do swojego bożka.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]