Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Południe (dzielnica Radomia)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Południe (Radom))
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Południe – dzielnica Radomia. Największe radomskie blokowisko.

Znaleźć tu można ukojenie wśród łąk i psów. W dolnej części dzielnicy znajduje się park, znany też pod nazwą South Park bądź Park Latarniany, gdzie urzędują wszystkie osiedlowe maniury i odbywają się spotkania lansu-niewypału. Park słynie z tego, że nie ma w nim drzew. Ale za to jest aleja Jana Pawła II, przy której również nie ma drzew. Napotkać tu można stare suwaki, pędzące w stronę nowo prawie zbudowanego kościoła pod wezwaniem św. Stanleya za pieniądze podatników.

W tej części miasta umiejscowiona jest także Biedronka i Centrum Kultury „Południe” (chodzą słuchy o nowej wielomilionowej inwestycji w hipermarket żabka), dzięki którym dzielnica ta uzyskała niezależność handlową i kulturalną. W pobliżu znajduje się bardzo popularny most kolejowy, który jest ulubionym miejscem do popełniania samobójstw. Ginie tam zazwyczaj jedna osoba miesięcznie.

Pomimo (2 w Radomiu, 997 w Polsce) wielkości osiedla znajduje się tu największe zagęszczenie dilerów narkotykowych w Europie (dane nie potwierdzone przez rząd, niestety prawdę ujawniła nam pani Halinka z kiosku Ruchu, więc informacje są z pewnego źródła). Nie ma w Moskwie, na pewno jest na Południu.

W 2011 roku został oddany kompleks ścieżek rowerowych i chodnika, które są ochoczo użytkowane przez Moherowe berety. Trasa prowadzi dookoła osiedla i mierzy 2834 metry. Z racji komfortowego położenia tego osiedla, została tu zbudowana najnowocześniejsza ścieżka w Europie. Poprzez odpowiednie rozstawienie barierek i poręczy, jest to najbezpieczniejsza trasa dla rowerów, jaka powstała od 1872 roku. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 3 miliony euro i jest to największy zaszczyt Radomia, który sprowadza do miasta wielu turystów z kraju i ze świata.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.