Poradnik:Jak pisać blog

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Przekierowano z Poradnik:Jak napisać bloga)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak pisać blog – poradnik

Blog pokemoniasty[edytuj • edytuj kod]

Przed rozpoczęciem musimy zaopatrzyć się w następujące rzeczy: serwer (o tym dalej), oryginalny system Windows XP wyposażony w program Microsoft Paint, Windows Movie Maker oraz Internet Explorer 8.

Wybór serwera[edytuj • edytuj kod]

Oczywiście najbardziej cool serwerem blogowym jest Onet. Niektórzy także próbują przechowywania swoich blogów na eblog.pl, blox.pl, blogger.com, pinger.pl lub mylog.pl. To n00by; hardcollerskie-pokemoniaste blogi pisze się tylko na Onecie!

Pismo[edytuj • edytuj kod]

Piszemy pismem pokemoniastym. Tekst obficie oblewamy emotikonkami lub znakami emotikonopodobnymi. Najbardziej trędi są oczywiście emotikonki graficzne, tzw. gify, ale o grafikach później.

Treść[edytuj • edytuj kod]

Aby ułatwić dalsze rozważania wprowadźmy pojęcie „wirtualnej osoby piszącej”, w którą podczas pisania bloga się wcielimy. Osoba ta oczywiście musi być dziewczyną. Chłopcem też, ale taki chłopak musiałby być trans. Dobrze byłoby, gdyby taka osoba lubiła jakąś książkę lub film – Harry'ego Pottera czy cokolwiek. Wtedy na blogu umieszczałaby romantyczne historie jej ulubionego bohatera. Jednak główną treścią bloga powinny być różne (im głupsze, tym lepsze) historie życia codziennego – że w szkole dostała szóstkę, że poznała chłopaka, że chłopak ją rzucił itp. Można także pisać o życiu gwiazd: że Paris Hilton bla bla bla, że Doda bla bla bla, ale pisanie o tym wymaga „siedzenia w temacie”. I na koniec: taka osoba musi lubić konie, psy lub koty. Najlepiej różowe i jak najbardziej fajtłapowate.

Projekt strony[edytuj • edytuj kod]

Dużo różu, dużo króliczków, kotków, małych dziewczynek z anime, różowych różyczek, tęcz i czerwoniutkich serduszek. Niech wiedzą, że jesteś pozytywna jak stary Volkswagen Bus hipisów. Tło ma być różowiutkie, w ostateczności niebieściutkie, ale obowiązkowo jaskrawe. Aby ekstremalnie wkurzyć użytkowników ekranów o rozdzielczości 800x600 oraz łącz modemowych, a także epileptyków, wrzucamy tyle grafik, aby do przeglądania strony w całości potrzebny był profesjonalny ekran panoramiczny, do ściągnięcia ich w rozsądnym czasie potrzebne było łącze 12 Mbps, a oglądanie ślicznych migających brokatowych gifów wywoływało oczopląs. Jako nagłówek należy dać wielki banner z nazwą naszego bloga, a w tle jakieś tam lalki. Z boku należy dać niezbędne na każdym blogu gadżety: zdjęcie tego, co się dzieje na TVN (wejdź na stronę TVN, gdzieś tam to jest), pogoda na dziś z Super Ekspresu i inny szajs, który uda się wygrzebać. Musi tam być także zdjęcie jakiegoś psa, konia, kota czy innego czegoś, co lubi wirtualna osoba pisząca. Musi tam być także lista ulubionych stron i gier/animacji Flash, które lubi wirtualna osoba pisząca. Ewentualnie tekst jakiejś piosenki. Pamiętajmy także, aby od czasu do czasu wstawiać różne atrakcje: konkursy (twarz gwiazdy, oczy chlaśnięte czarnym kwadratem w Paincie i pytanie kto to jest. Za 1 miejsce 9 komentarzy na bloga zwyciężczyni, dla drugiej 6, dla trzeciej 3). No i, gdzie się da, należy wstawiać tekst: KoM3Nt0vAć M0Y3g0 $ł!T Bl0g4sQuA!!!!

Komcie[edytuj • edytuj kod]

Jeśli chodzi o zdobywanie komentarzy komci – wszystkie chwyty dozwolone! Spamuj ile wlezie, dokonuj szantaży moralnych (jeśli mi nie zakomciasz Bóg zabije kotka! xDDD), wykupuj płatne reklamy, porównuj się publicznie do klasyków literatury (nom bo ia siem inspirowauam Tolqenem jak to pisauam :* xDD) i w ogóle pamiętaj, że komcie są treścią twojego życia! Dziękuj radośnie za wszystkie pozytywne komentarze (cieszem siem rze sie podobauo :* xDDDDDDD), a negatywne wyniośle zbywaj (zapewne wiesz, jak).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]