Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Poradnik:Jak zostać pilotem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj.

Skoro tu trafiłeś, to pewnie chciałbyś zostać pilotem. Muszę cię uprzedzić, że nie jest to łatwe zadanie. Stworzyłem ten poradnik z myślą o osobach, które nie mają pojęcia od czego zacząć.

Umiejętności[edytuj • edytuj kod]

Chcesz zostać pilotem? Świetnie. Najpierw zastanów się, czy posiadasz poniższe umiejętności:

 • czytanie checklist.
 • włączanie komputera.
 • wpisywanie radiolatarń do autopilota.
 • gapienie się przed siebie.
 • wpadanie w panikę, jak wysiądzie autopilot albo autociąg.
 • dobre prezentowanie się w kolejnym odcinku Katastrofy w przestworzach.

Myślisz, że się nadajesz? Świetnie! Możesz przejść do kolejnego punktu.

Jak zostać pilotem?[edytuj • edytuj kod]

Są dwa sposoby na zostanie pilotem:

 • Sposób pierwszy. Wymaga posiadania grubszej gotówki i całego mnóstwa wolnego czasu, co oznacza, że trzeba mieć bogatego tatusia. Należy:
 1. Zapisać się do szkoły pilotażu i zapłacić 200 000 zł.
 2. Ukończyć kurs.
 3. Zdać arcytrudny egzamin państwowy.
 4. Złożyć podanie o pracę do LOTu i pilotować drimlajnery.
 • Sposób drugi. Stosowany z powodzeniem przez pilotów pilotów tanich linii lotniczych[1]. Wymaga:
 1. Przejścia treningu przy pomocy Microsoft Flight Simulator.
 2. Wydrukowania na drukarce zagranicznej licencji pilota (mało który przewoźnik wie, jak wyglądają licencje pilotów z innych krajów).
 3. Wstąpienia do jakiejś linii lotniczej posiadającej Airbusy A320, ponieważ komputer zainstalowany w tych maszynach czyni je możliwymi do pilotażu absolutnie dla każdego.

Trening przed lotem[edytuj • edytuj kod]

Jeśli chcesz poczuć się pilotem we własnym domu, wykonaj poniższe instrukcje. Pomoże ci to kiedy przyjdzie czas na twój pierwszy prawdziwy lot.

 1. Nie kładź się wieczorem do łóżka.
 2. Usiądź na swoim najbardziej niewygodnym krześle, najlepiej w szafie, przed plakatem przedstawiającym zdjęcie kokpitu samolotu i pozostań w tym miejscu przez dziewięć do dziesięciu godzin.
 3. Ustaw poza zasięgiem swojego wzroku, ale w zasięgu swojego słuchu, dwa głośne odkurzacze i włącz je na cały regulator. Jeśli któryś się wyłączy, uruchom go ponownie za pomocą listy czynności zajmującej 3 kartki A4, której wykonanie trwa pół godziny.
 4. W połowie drogi zasymuluj wschód słońca, włącz lampkę skierowaną prosto w twoją twarz. Nie wyłączaj jej do końca symulacji.
 5. W tym czasie zjedz nijaki, prefabrykowany posiłek ze styropianowej tacki.
 6. Poproś małżonka/małżonkę, żeby od czasu do czasu przynosił(a) ci zimną kawę, za każdym razem trzaskając głośno drzwiami.
 7. Za każdym razem, gdy będziesz musiał wyjść za potrzebą, zmuś się do stania przed drzwiami łazienki przez co najmniej dziesięć minut, przestępując z nogi na nogę. Nie zapomnij zabrać swojej czapki.
 8. Gdy czas symulacji dobiegnie końca, wyjdź przed dom, włącz zraszacze i stój przez dwadzieścia minut, symulując oczekiwanie na deszczu na samochód dla załogi.
 9. Podejdź do drzwi swojej sypialni taszcząc ze sobą walizkę i zaczekaj, aż twój małżonek/małżonka się obudzi i wpuści cię do środka, symulując oczekiwanie na przygotowanie pokoju w hotelu.
 10. Zapytany, co do jasnej ciasnej robiłeś, odpowiedz, że symulowałeś całonocny lot do romantycznego miejsca, po czym upadnij bez sił na łóżko.
 11. Zgodnie z przepisami przysługuje ci jeden dzień odpoczynku. Następnej nocy powtórz całe doświadczenie symulując lot.

Koniec[edytuj • edytuj kod]

Po tak wykonanym treningu i złożeniu papierów do LOTu[2] będziesz na pewno świetnym pilotem. A jeśli nie, przynajmniej masz dzień wolnego ;)

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. Tak, to dlatego jest tak dużo katastrof lotniczych
 2. tudzież: podrobieniu legitymacji pilota