Edytujesz „Python”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga! Baza danych została zablokowana w celach konserwacyjnych i w tej chwili nie można opublikować nowej wersji strony. Jeśli chcesz, możesz skopiować ją do pliku, aby móc opublikować ją później.

Administrator systemu, który zablokował bazę, podał następujący powód: Spróbuj ponownie za parę minut.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
{{Programowanie}}
{{Programowanie}}
<font color=#FF8000>def</font> <font color=blue>'''Python'''</font> (pythonowszczyzna):
{{nonnews|[[NonNews:Pascal odchodzi, Python nadchodzi|Pascal odchodzi, Python nadchodzi]]}}
<font color=#FF8000>def</font> <font color=blue>'''Python'''</font> (pythonowszczyzna):
::<font color=#FF8000>print</font> "[[język programowania|środek komunikacji]] na linii [[komputer]]-[[człowiek]]"
::<font color=#FF8000>print</font> "[[język programowania|środek komunikacji]] na linii [[komputer osobisty|komputer]]-[[człowiek]]"
::<font color=#FF8000>print</font> "ojczysty język [[Google]]"
::<font color=#FF8000>print</font> "ojczysty język [[Google]]"


==Cechy==
a od wersji 3:
* Python został napisany przez grupę [[hippisi|hippisów]], dlatego wiele jego cech cechuje cecha w żargonie operatorów klawiatur komputerowych zwana kompletnym odlotem. Język ten cofa nas do lat 60tych - można zapomnieć o blokach oznaczanych schludnym ''begin''..''end'', minimalistycznym ''{''..''}'' czy geekowskim ''%$#%#%$$$''..''?'' – tutaj bloki oznaczane są... znakami nowej linii i wcięciami! Jednocześnie [[hippisi]] w akcie protestu postanowili zrezygnować z koncepcji stałych, instrukcji ''switch''/''case'' oraz modyfikatorów dostępu do metod i atrybutów. Trwają dyskusje nad usunięciem słowa kluczowego ''if''.


* Python jest językiem stworzonym dla lamerów. Dawniej, prawdziwy hakier musiał stworzyć wielolinijkowy program, aby połączyć się z danym serwerem, a w Pythonie przyjdzie taki lamus nie znający się na prawdziwym kodowaniu, wpisze ''strona = urllib2.urlopen("http://adres.com")'' i już ma dostęp do www. Kompletna amatorszczyzna i zbrodnia przeciw ''true coding'' (czyt. [[tró]]).
<font color=#FF8000>def</font> <font color=blue>'''Python'''</font> (pythonowszczyzna):
::<font color=#FF8000>print</font> ("[[język programowania|środek komunikacji]] na linii [[komputer osobisty|komputer]]-[[człowiek]]")
::<font color=#FF8000>print</font> ("ojczysty język [[Google]]")


{{stubinf}}
== Cechy ==
* Python został napisany przez grupę [[hippisi|hippisów]], dlatego wiele jego cech cechuje cecha w żargonie operatorów klawiatur komputerowych zwana kompletnym odlotem. Język ten cofa nas do lat 60tych można zapomnieć o blokach oznaczanych schludnym ''begin''..''end'', minimalistycznym ''{''..''}'' czy geekowskim ''%$#%#%$$$''..''?'' – tutaj bloki oznaczane są… znakami nowej linii i wcięciami! Jednocześnie [[hippisi]] w akcie protestu postanowili zrezygnować z koncepcji stałych, szablonów czy modyfikatorów dostępu do metod i atrybutów. Trwają dyskusje nad usunięciem słowa kluczowego ''if''.
* Python jest językiem stworzonym dla lamerów. Dawniej, prawdziwy hakier musiał stworzyć wielolinijkowy program, aby połączyć się z danym serwerem, a w Pythonie przyjdzie taki lamus nie znający się na prawdziwym kodowaniu, wpisze ''strona = requests.get("http://adres.com").text'' i już ma dostęp do www. Kompletna amatorszczyzna i zbrodnia przeciw ''true coding'' (czyt. [[tró]]).
* Python nie jest wężem, a Świętym Gralem języków programowania z [[Monty Python|Latającego Cyrku Monty Pythona]].


== Zobacz też ==
* [[JavaScript]]
* [[Lua]]
* [[Java]]

{{stub|inf}}

{{stopka}}
[[Kategoria:Języki programowania]]
[[Kategoria:Języki programowania]]


Linia 31: Linia 18:
[[pt:Linguagem Python]]
[[pt:Linguagem Python]]
[[ru:Python]]
[[ru:Python]]
[[zh:Python]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)