Python

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ten artykuł jest częścią cyklu naukowego języki komputerowe.

Języki programowania:


Inne języki komputerowe:


edytuj ten szablon
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

def Python (pythonowszczyzna):

print "środek komunikacji na linii komputer-człowiek"
print "ojczysty język Google"

a od wersji 3:

def Python (pythonowszczyzna):

print ("środek komunikacji na linii komputer-człowiek")
print ("ojczysty język Google")

Cechy[edytuj • edytuj kod]

  • Python został napisany przez grupę hippisów, dlatego wiele jego cech cechuje cecha w żargonie operatorów klawiatur komputerowych zwana kompletnym odlotem. Język ten cofa nas do lat 60tych – można zapomnieć o blokach oznaczanych schludnym begin..end, minimalistycznym {..} czy geekowskim %$#%#%$$$..? – tutaj bloki oznaczane są… znakami nowej linii i wcięciami! Jednocześnie hippisi w akcie protestu postanowili zrezygnować z koncepcji stałych, szablonów czy modyfikatorów dostępu do metod i atrybutów. Trwają dyskusje nad usunięciem słowa kluczowego if.
  • Python jest językiem stworzonym dla lamerów. Dawniej, prawdziwy hakier musiał stworzyć wielolinijkowy program, aby połączyć się z danym serwerem, a w Pythonie przyjdzie taki lamus nie znający się na prawdziwym kodowaniu, wpisze strona = requests.get("http://adres.com").text i już ma dostęp do www. Kompletna amatorszczyzna i zbrodnia przeciw true coding (czyt. tró).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.