Shellscript

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ten artykuł jest częścią cyklu naukowego języki komputerowe.

Języki programowania:


Inne języki komputerowe:


edytuj ten szablon

Shellscript to najbardziej wszechstronny – po Cjęzyk programowania. Jego przewaga nad C polega na tym, że nigdzie go nie uczą. Dlatego to właśnie Shellscript jest językiem dla prawdziwych mężczyzn, którzy opanowują go przez lata pracy w wielkich serwerowniach. Na początku próbują jakoś dać systemom do zrozumienia czego od nich chcą, po jakimś czasie im się to udaje, a później potrafią przy pomocy jednej szybko wstukanej linijki tekstu robić rzeczy, na które przeciętny użytkownik komputera potrzebowałby 2000-3000 kliknięć myszką, gdyby na przeciętnym windowsowym PC w ogóle dało się takie rzeczy robić.

Informatyk, który nigdy nie pracował pod Uniksem, widząc kogoś pracującego w Shellscripcie, zwykle patrzy z niedowierzaniem i szeroko otwiera usta. Dlatego najprzyjemniej jest programować w tym języku w biurze, gdzie przygląda się co najmniej 2-3 informatyków.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.