Julia Wieniawa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Julia Wieniawa na zdjęciu z czasów, gdy miała ładną pyzatą buzię. Gdy to czytałeś, na jej prośbę wierni fani zmienili kilkakrotnie fotografię na inną

Julia Wieniawa (ur. 23 grudnia 1998 roku w Warszawie) – dziewczyna znanego z tego, że jest z Instagrama. Dlatego udało jej się zagrać w paru filmach, zaśpiewać parę piosenek i poprowadzić kilka reality show.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Ukończyła szkołę średnią i zdała maturę, co było tak wielkim osiągnięciem, że odnotowano ten fakt na Wikipedii i potwierdzono go wiarygodnym przypisem. Ledwo zdała maturę z matematyki. Dobrze zaś jej poszło z językiem polskim. Ukoronowaniem jej zdolności językowych było napisanie listu do Najwyższej Izby Kontroli w sprawie zawieszenia obowiązkowej matury z matematyki.

Zadebiutowała w superprodukcji dla polskiej klasy średniej, jaki był serial Rodzinka.pl. Brała udział w filmach Patryka Vegi i w paru komediach romantycznych. Nawet udało jej się zagrać w slasherze W lesie dziś nie zaśnie nikt. Ba! Nawet udało jej się przekonać krytyków filmowych, że potrafi grać kogoś więcej niż pustą lalę, jak to było w poprzednich filmach. Ba! Nawet udało jej się przekonać wszystkich fanów, że w poprzednich filmach nie grała samej siebie!

Poglądy[edytuj • edytuj kod]

W grudniu 2020 roku obdarowała biedne tanzańskie dzieci ubrankami szytymi w Bangladeszu i sprzedanymi w Polsce, po czym zachęciła fanów do pomagania Afryce. Jej dobre serce doceniły pracownice tanzańskiej szwalni Johna Deviltracza. Tanzańskie dzieci zalane ubrankami z Polski nie musiały już kupować ciuchów produkowanych na miejscu, przez co szwalnia padła, a kobiety pozostały bez pracy. Chodzą słuchy, że Wieniawa w przyszłym roku zacznie zachęcać swoich fanów, by pomagali bezrobotnym mieszkańcom Afryki, np. poprzez wykupienie dwutygodniowej wycieczki na safari za równowartość dziesięciu wypłat statystycznego Kowalskiego. Sama Wieniawa również dołączy do akcji, gdyż w ten sposób może odliczyć sobie co nieco od podatku dochodowego lajki same się nie nabiją ma dobre serduszko.

Wieniawa jest również sławną ekoinfluencerką. W przerwach od latania na wakacje po całym świecie tylko w celu zrobienia sesji fotograficznej na tle ładnych gór lub piramid, gani swoich fanów, że piją napoje w słomkach. Do filtrowania wody stosuje specjalnie sprowadzone dla niej kamienie z Rosji. Gdy złośliwy hejter zapytał się jej o ślad ekologiczny, to Wieniawa powiedziała, że coś mu się pomyliło, bo w Śladzie główną rolę gra Anita Jancia.

Niekiedy zdarza jej się konflikt interesów. Problem ten pojawia się, gdy kupuje kilkanaście nowych sukienek za 20 tysięcy i leci samolotem na wakacje do Egiptu. Wieniawa to jednak mądra dziewczyna i wie, że z jednej strony naprodukowała śmieci, a samolot z Okęcia do Kairu zużył bardzo dużo benzyny, ale w ten sposób zapewniła prace indyjskim dzieciom, które za uszycie sukienek dostały trzy dolary.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

  • Zdała maturę;
  • za kilka fotek pod ścianą zarobiła 50 tys. złotych;
  • zatańczyła breakdance’a[1] ze Stefanem Terrazzino;
  • ma wspólne foto z Anią Lewandowską;
  • była dziewczyną Antka Królikowskiego;
  • zarobiła na wakacje w egzotycznych krajach;
  • podczas wakacji w Egipcie na początku 2021 roku nauczyła się mówić po arabsku Zostańcie w domach podczas pandemii;
  • zdobyła nagrodę Frytka 2019.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Taniec na głowie, jak ktoś nie wie