Robin Williams

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Robin Williams jako miłośnik ISIS
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Robin McLaurim McFurry Williams (ur. 21 lipca 1951 w Chicago, zm. 11 sierpnia 2014 w Tiburon) – amerykański komik, depresant, aktor, 170 cm wzrostu, reżyser. Najzabawniejszy człowiek na Ziemi roku 1997, po tym jak w 1996 r. jego dwa filmy zarobiły 100 mln dolarów. Ubiera się tylko w koszulki rugby z numerem 11, przepocone wcześniej przez Jonaha Lomu.

Do wszystkich mówi szefie, najchętniej do szefów kuchni i pociągu. Grał w piłkę nożną, ale się przebiła. Lubi improwizować w filmach i psuć z pietyzmem układany przez scenarzystów scenariusz. Mówi po francusku, ale francuski dubbing swoich filmów zostawia innym. Nazwał córkę Zelda – od gry konsolowej The Legend of Zelda. Jego rodzice nadali mu imię Robin ponieważ byli fanami Robin Hooda. Ale jego największym marzeniem jest podpisać kontrakt z Turbodymomen.

Jego prapra...dziadkiem jest William Szekspir. To właśnie po nim odziedziczył ten komiczny zapał.


Comedyicon.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kabaretu. Jeśli śmieszy Cię to, co samodzielnie piszesz – rozbuduj go.

Television.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kinematografii. Jeśli nie używasz słowa „kamerować” – rozbuduj go.