Ryszard Nowak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Komitet Obrony Przed Sektami w osobie własnej

Ryszard Nowak (znany też jako Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami) – były poseł na Sejm. Znany głównie z tego, że dużo gada o sektach, przy czym zawsze mówi o sobie w liczbie mnogiej i panicznie boi się szatana.

Pan Nowak stał się sławny już w latach 90-tych, kiedy to zaczął organizować swoje antysektowe akcje. Wtedy to dowiedzieliśmy się na przykład, że wegetarianie są sektą, a Jurek Owsiak jest satanistą, bo macha rękami.

Od tamtego czasu Rysiu od czasu do czasu objawiał się w roli „specjalisty od sekt”, gdy w telewizji potrzebowali kogoś, kto miałby dobrze brzmiące stanowisko (Prezes Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami) i chciał coś na ten temat mówić. Znów głośno się o nim zrobiło, kiedy wysłał do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych listę zespołów satanistycznych, którym powinno się zabronić urządzania koncertów na terenie Polski. Spotkało się to z szerokim odzewem w Internecie i petycją przeciwko działalności Nowaka. Dzielny Nowak nie poddawał się jednak i tym razem postanowił stworzyć „czarną listę internautów”, którzy podpisali się pod petycją. Jak oświadczył, tę listę roześle po administratorach forów dyskusyjnych, żeby nie pozwalali się wypowiadać tym internautom w obawie, że mogliby oni rozpowszechniać treści satanistyczne.

W sumie wypowiedzi pana Nowaka mogą sugerować, że to sataniści zbudowali Układ, a być może nawet to Oni.

Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami[edytuj • edytuj kod]

Ryszard Nowak mieni się prezesem Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami, w związku z czym w wywiadach zawsze mówi w liczbie mnogiej. Prowadzi to do podejrzenia, że OKOPS jest w rzeczywistości drugą tożsamością Nowaka, bo nikt nie słyszał, aby w skład owego Komitetu wchodził ktoś poza nim. Dość powiedzieć, że organizacja ta nie jest zarejestrowana <KRS: 0000208102, PRZYKRO MI> (czyli w świetle prawa nie istnieje), ponieważ istnieje drakoński wymóg 15 członków, którego to Imperium Pana Ryszarda nie spełnia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]