FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Stanisław Tym

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Urodziłem się w Małkini, w roku 1937, w lipcu. W połowie lipca, konkretnie – w drugiej połowie. Yyyy… dokładnie to siedemnastego lipca. No, to może tyle o sobie.

Wywiad-rzeka Tomasza Lisa ze Stanisławem Tymem, od wczoraj w księgarniach

Przyszłem wcześniej, gdyż nie miałem co robić

Stanisław Tym na imprezie sylwestrowej, 10 marca 1972

Jak byłem młody to też byłem Murzynem(…)

dialog Stanisława Tyma z Michaelem Jacksonem

Nie bądźmy Peweksami.

Stanisław Tym o zaniku człowieczeństwa w społeczeństwie

Stanisław Tym (ur. 17 lipca 1937) – polski aktor i reżyser.

Życie i twórczość[edytuj • edytuj kod]

Stanisław Tym (tak, mowa o tym Stanisławie, nie mylić z tamtym) urodził się dawno temu i wieczorową porą w Małkini. Posiada brata bliźniaka, Stanisława Palucha, który podobnie, jak on lubi ruszyć sobie czasem w rejs. W młodości bracia stoczyli wojnę o posiadanie bujniejszego owłosienia i kontrakt reklamowy szamponu marki „Samson”; stojący na z góry przegranej pozycji Stanisław Tym do dzisiaj upiera się, że góruje jednak nad bratem ilością włosów na klacie (źródło: Encyklopedia Britannica). W latach 80. stał się oficerem brytyjskiego kontrwywiadu przyjmując przydomek „hrabia Barry Kent”. Szczególnie wsławił się on w tym okresie osłabianiem komunizmu poprzez nadwyrężenie polskiego przemysłu parówkarskiego. Za brawurową akcję skonsumowania znikniętych parówek królowa Elżbieta II przyznała mu dwudniowy karnet na zwiedzanie Pałacu Buckingham.

Flora i Fauna[edytuj • edytuj kod]

Stanisław Tym bardzo lubi zwierzęta, a konkretnie zwierzęta jednosylabowe. Badania przeprowadzone przez instytut PAN (również jednosylabowy-przypadek?) dowiodły, iż może mieć to związek z jednosylabowością jego nazwiska. Poparciem tezy jest fakt, że udzielił on w swoim życiu wywiadu tylko Tomaszowi Lisowi. Jak jednak pokazują badania, ta prawidłowość nie dotyczy flory; równie jednosylabowe słowo „las” jest przez Tyma nielubiane, czemu dał upust w sztuce antyekologiczno-antymilicyjnej „Rozmowy kontrolowane przy wycinaniu lasu”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]